×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. novembris, 2014
Drukāt

Rīgas Saksofonu kvartets sniegs divus koncertus Astanā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 22. novembrī, Kazahstānas Nacionālās mākslas universitātē, Astanā, notiks Rīgas Saksofonu kvarteta koncerts plašam kultūras un mūzikas interesentu lokam, informē koncerta atbalstītāji – “Baltikum Bank”.

Rīgas saksofonu kvartets Astanā ierodas pēc Latvijas Republikas vēstniecības Kazahstānā uzaicinājuma uzstāties ar koncertu svinīgajā pasākumā, kas tiek organizēts par godu Latvijas valsts svētkiem.

“Koncerta klausītājiem Kazahstānas Nacionālās mākslas universitātē tiks piedāvāta plaša un daudzveidīga programma, kuru, pirmkārt, nosaka akadēmiskā vide ar noturīgām mūzikas apmācības un koncertdzīves tradīcijām, otrkārt, Rīgas kā Eiropas Kultūras galvaspilsētas un nākamgad Latvijas kā Eiropas Savienības prezidējošā valsts statuss. Treškārt, klausītājiem vēlamies parādīt, ka saksofons spēj atskaņot ļoti dažādu stilu un žanru mūziku,” sagatavoto programmu raksturo kvarteta mākslinieciskais vadītājs Artis Sīmanis. Viņš piebilst: Rīga savā vēsturiskajā attīstībā daudzu gadsimtu garumā vienmēr ir bijusi daudznacionāla, tāpēc programmā kvartets centīsies mūziku parādīt plašākā kultūras kontekstā.

“Baltikums Bank ar lielu gandarījumu atbalsta Rīgas saksofonu kvarteta koncertu norisi Astanā. Tādu pasākumu ietvaros mūzika kļūst par kopīgu, visus mūs vienojošu valodu un veicina efektīvu sadarbību visdažādākajās jomās, tostarp, arī ekonomikā un biznesā. Esmu pārliecināts, ka abi koncerti kļūs par nozīmīgu notikumu Latvijas kultūras popularizēšanā mums draudzīgajā Kazahstānā,” norāda bankas valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Latiševs.

Rīgas saksofonu kvarteta izveidotājs un vadītājs Artis Sīmanis ir viens no izcilākajiem saksofonistiem Latvijā un starptautiskā saksofonmūzikas festivāla “Saxophonia” iniciators un mākslinieciskais vadītājs. Kopš 2007. gada Artis Sīmanis ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors, turpina darbu arī kā saksofona klases profesors un pedagogs. Par saksofonmūzikas popularizēšanu 2010. gadā Artis Sīmanis apbalvots ar Trīszvaigžņu ordeni.

Savā vairāk nekā divdesmit gadu pastāvēšanas laikā Rīgas saksofonu kvartets muzicējis Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā, Somijā, Igaunijā, Krievijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Austrijā, Vācijā, Portugālē, Kanādā, Ķīnā, ASV, Francijā, Horvātijā, Slovēnijā, Rumānijā, Bulgārijā, Itālijā un Izraēlā. Tas piedalījies starptautiski nozīmīgos mūzikas festivālos un pārstāvējis Rīgu tās kultūras dienās Varšavā, Porto, Lībekā, Maskavā un Prāgā. Par aktīvu koncertdarbību un augstu māksliniecisko sniegumu 1999. gadā tas saņēmis Lielo Mūzikas balvu – Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+