×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. augusts, 2012
Drukāt

“Rīgas satiksme” rudenī lūgs papildu 10,2 miljonu latu finansējumu

Foto-LETAFoto-LETA

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” rudenī lūgs papildu finansējumu 10,2 miljonu latu budžeta deficīta segšanai, aģentūra LETA uzzināja uzņēmumā.

LETA jau ziņoja, ka “Rīgas satiksmes” šā gada budžets pašvaldībā tika apstiprināts ar 12,7 miljonu latu deficītu, savukārt šī gada pavasarī budžeta deficīta segšanai “Rīgas satiksme” no Rīgas domes saņēma 2,5 miljonus latu, līdz ar to pašreizējais 2012.gada budžeta deficīts ir 10,2 miljoni latu.

“Rīgas satiksmes” tēriņus šogad palielinājis Rīgas domes lēmums no 1.septembra nodrošināt bezmaksas transportu visiem skolēniem no 1.līdz 12.klasei. Jūnijā Rīgas dome uzņēmumam piešķīrusi papildus 1,17 miljonus latu, kas paredzēti konkrēti šim mērķim.

Uzņēmuma preses sekretārs Viktors Zaķis norādīja, ka kopumā “Rīgas satiksmes” budžets šā gada pirmajos sešos mēnešos iekļaujas apstiprinātā budžetā un nav vērojamas būtiskas novirzes no normas. Arī degvielas cenas “Rīgas satiksmes” tēriņus būtiski neietekmējot, – budžetā šim mērķim ir atvēlēta noteikta summa, kas pie pašreizējām degvielas cenām iekļaujas budžetā un neietekmē “Rīgas satiksmes” kopējās finanses, skaidroja Zaķis.

Lai uzņēmums varētu pildīt savas funkcijas un attīstīties, “Rīgas satiksme” rudenī vērsīsies domē ar lūgumu papildus dotāciju piešķiršanai budžeta deficīta segšanai, sacīja Zaķis. Vienlaikus viņš atgādina, ka Rīgas dome, pagājušajā gadā apstiprinot uzņēmuma budžetu, solīja, ka turpmāk uzņēmuma dotācija tiks pārskatīta divas reizes gadā.

“Rīgas satiksmes” ieņēmumi Rīgas domē šogad tika apstiprināti 89,2 miljonu apjomā, izdevumi – 102 miljonu apjomā. Pašvaldība uzņēmumam piešķīrusi 51 miljonu latu dotāciju, kas ir aptuveni trešdaļa no “Rīgas satiksmes” kopējā budžeta un ir par 12 miljoniem latu mazāka, nekā lūdzis uzņēmums. No šīs summas 47,5 miljoni ir Rīgas domes dotācija, bet 3,5 miljoni – plānotā valsts dotācija.

Kā ziņots, bezmaksas sabiedriskā transporta nodrošināšana vispārizglītojošo skolu skolēniem nākamgad un turpmāk “Rīgas satiksmei” izmaksās papildus 3,17 miljonus latu gadā. Bezmaksas transports neattiecas uz profesionālo izglītības iestāžu skolēniem – viņi joprojām sabiedriskajā transportā brauks ar 60% atlaidi, un Rīgas dome sola, ka par braukšanas maksas atcelšanu arī šiem jauniešiem pašvaldība varētu lemt nākamgad. Domes opozīcija aprēķinājusi, ka papildus braukšanas maksas atvieglojumu nodrošināšanai aptuveni 12 000 profesionālo skolu skolēnu gadā būtu nepieciešami 633 000 latu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11
Alūksne +8.9
Daugavpils +12
Saldus +11
Liepāja +6.1
Jelgava +12
Ventspils +6.4
Limbaži +7
Madona +11
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+