×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

«Rīgas satiksme» sadarbojas ar saviem pasažieriem – skolēniem 


skoleni3

Bērnu un jauniešu centru audzēkņi veido jauno dizainu e-talonam, par to var balsot uzņēmuma mājas lapā 


 

Rīgas pašvaldības uzņēmums SIA “Rīgas satiksme” iesaistījies labdarības kampaņas “Taureņa efekts” rīkotajā “Pieredzes dienas” akcijā, kuras viens no mērķiem ir jauniešu iesaistīšana sabiedriskajos procesos, tostarp palīdzēt viņiem izdarīt profesijas izvēli.

Aizvadītajā nedēļā “Rīgas satiksmes” darbinieki trīs bērnu un jauniešu centru – “Ziemeļi”, “Vita” un “Sarkanais krusts” – audzēkņus 5. tramvaju depo iepazīstināja ar vairākām profesijām, bet skolēni, mākslinieka Jāņa Anmaņa iedvesmoti, redzēto atainoja uz papīra. Vērojot abpusējo – uzņēmuma un skolēnu – ieinteresētību, jāsecina – pasākums izdevās.

“Rīgas satiksmes” interneta mājas vietnes apmeklētāju visvairāk atbalstīto zīmējumu drukās uz e-talona sešu miljonu eksemplāru lielā tirāžā. E-talons ar aizvadītajā nedēļā izveidotu dizainu pārdošanā nonāks šā gada beigās, bet balsošana “Rīgas satiksmes” mājas lapā sākās jau vakar un turpināsies visu jūniju.

Skolēnu iesaistīšana pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” e-talona dizaina veidošanā, izrādās, nav nekas jauns. Uzņēmuma preses sekretārs Viktors Zaķis teic, ka “Rīgas satiksme” tradīciju reizi gadā e-talona dizainam izmantot bērna zīmējumu iedibināja 2010. gadā, kad interneta mājas lapas apmeklētāji par labāko zīmējumu atzina divpadsmit gadu vecās Vinetas Siliņas zīmēto zemās grīdas tramvaju. Patlaban pārdošanā ir e-talons ar Jaņa Rozentāla Mākslas skolas audzēkņa Kristofera Krūmiņa zīmēto tramvaju. Dzeltenā e-talona dizains tiek mainīts divas reizes gadā. Proti, sešus mēnešus uz talona ir redzams foto ar Rīgas skatu, bet otru pusgadu – bērna zīmējums. “Ar balsojuma mūsu mājas lapā “Rīgas satiksme” ikvienam e-talona lietotājam patlaban piedāvā līdzdarboties – iespēju veidot e-talona dizainu,” stāsta V. Zaķis.

Skolēnu iesaistīšana citā “Rīgas satiksmes” rīkotajā kampaņā pret vandalismu “Lūdzu, nesmiņķē” šajā gadā būtiski samazinājusi vandalisma gadījumu daudzumu sabiedriskā transporta līdzekļu salonos, kur pasažieri patlaban var redzēt skolēnu gatavotos plakātus.

Bērnu un jauniešu centru audzēkņi aizvadītās nedēļas beigās 5. tramvaju depo apmeklēja Klientu apkalpošanas centru, Kontroles daļu, Remonta un mazgāšanas cehu, kā arī izmēģināja zemās grīdas tramvaju un retro tramvaju. Ekskursijas laikā gan bērni, gan arī viņus pavadošie audzinātāji un žurnālisti uzzināja daudzus jaunumus. Proti, ik mēnesi biļešu kontrolieri, kas darbu sāk jau pulksten piecos no rīta, galvaspilsētā noķer 5500 – 6000 bezbiļetniekus, viens tramvajs ik dienu vidēji nobrauc 200 – 250 kilometru, ik dienu ar īpašām sukām un ūdeni nomazgā 58 tramvajus, bet uzņēmums “Rīgas satik-sme” ik mēnesi pārvadā 11 – 12 miljonus pasažieru. Tātad sešas reizes vairāk, nekā Latvijā reģistrēts cilvēku. Vienu reizi gadā – pēc 90 000 – 100 000 kilometru liela nobraukuma – tramvajus remontē.

Tā kā patlaban zemās grīdas tramvaji brauc tikai vienā marš-rutā uz Juglu, tad gandrīz visiem skolēniem īsais brauciens ar šo tramvaju depo teritorijā bija pirmais mūžā un, visticamāk, paliks atmiņā uz ilgu laiku. 
skoleni2

Ekskursijas laikā bija padomāts par audzēkņu uzmanības piesaistīšanu – uzmanīgi klausoties “Rīgas satiksmes” darbinieku stāstīto un pareizi atbildot uz uzdotajiem jautājumiem, varēja saņemt žetonus. Vēlāk visvairāk žetonu ieguvušie skolēni saņēma balvas. Desmit gadus vecā Natālija sakrāja visvairāk žetonu – piecus – un bija priecīga par dāvāto krūzīti. “Viss redzētais šodien bija interesants un paliks atmiņā. Visvairāk tomēr – brauciens ar jauno tramvaju,” tā Natālija. Bet Dagnijai visvairāk patika tramvaja mazgāšanas process un retro tramvajs.

Gan viņa, gan arī visi citi skolēni klausīja mākslinieka Jāņa Anmaņa aicinājumam ļauties brīvam fantāzijas lidojumam un ar radošu dzirksti radīt no aizvadītajā dienā redzētā kaut ko neparastu. Ar krītiņiem un flomāsteriem tika uzburtas dažādas ainas. Iespējams, ka “Rīgas satiksmes” mājas lapas apmeklētājiem visvairāk patiks Natālijas zīmētais tramvajs uz sešām kājām vai arī Dagnijas zīmētais gliemezim līdzīgais tramvajs. Uzmanību piesaista visi zīmējumi, tostarp arī Ana-stasijas darbs, kur redzams, ka tramvaju pieturā gaida gan karaliene, gan arī zaķis.

Trīs bērnu un jauniešu centru audzēkņu darbus var aplūkot un par tīkamāko e-talona dizainu līdz šā gada jūlija sākumam balsot SIA “Rīgas satiksme” mājas vietnē www. Rigassatiksme.lv.

 

Publikācija tapusi sadarbībā ar SIA “Rīgas satiksme”

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.1
Alūksne +10.7
Daugavpils +14
Saldus +14.5
Liepāja +10.6
Jelgava +14.5
Ventspils +10.8
Limbaži +12
Madona +13.0
Rēzekne +12.3
Draugiem Facebook Twitter Google+