Latvijā
Rīga

“Rīgas siltums”: aukstākajos ziemas mēnešos siltuma cena būs zemāka0

AS “Rīgas siltums” siltuma cena aukstajos mēnešos būs zemāka, informēja uzņēmuma Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

AS “Rīgas siltums” siltuma cena no 1.decembra būs 40,34 lati par megavatstundu (Ls/MWh), kas ir par 11% mazāka nekā pagājušā gada decembrī, kad tā bija 45,42 Ls/MWh.

Prognozēts, ka arī janvārī un februārī saglabāsies šāds siltumenerģijas tarifs.

Siltumenerģijas tarifa samazinājums ir iespējams, samazinoties dabasgāzes cenai, turklāt siltumenerģijas tarifi samazināti par 3%, pateicoties izbūvētajām atjaunojamo energoresursu siltumcentrālēm Ziepniekkalnā un Zasulaukā.

Siltumenerģijas tarifs decembrī Rīgā ir zemākais starp Baltijas valstu galvaspilsētām. Tas ir par 21% mazāks nekā Viļņā un par 15% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Tallinā.

Siltumenerģijas tarifs decembrī, janvārī un februārī noteikts, pamatojoties uz AS “Latvijas Gāze” šī gada 10.decembra publicēto paziņojumu par dabasgāzes tirdzniecības cenu 200 lati par tūkstoš normālkubikmetriem gāzes.

AS “Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 900 kilometri, no kuriem 74% ir AS “Rīgas siltums” īpašumā.

Uzņēmuma akcionāri ir Rīgas dome (49%), Latvijas valsts (48,995%), AS “Dalkia City Heat” (2%) un AS “Latvenergo”(0,005%).

 

LA.lv