×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

“Rīgas siltums” šodien plāno pieslēgt apkuri 63% namu

Foto - LETAFoto - LETA

AS “Rīgas siltums” šodien, sākot apkures sezonu, plāno pieslēgt siltumu 63% namu, preses konferencē paziņoja uzņēmuma vadība. Patlaban apkure ir pieslēgta ap 50% no Rīgas pilsētas ēkām.

Lai namam pieslēgtu apkuri, ir jābūt nokārtotiem parādiem, skaidroja “Rīgas siltuma” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis. Patlaban parādu apjoms ir sarucis līdz 1,4 miljoniem latu. Viņš prognozēja, ka līdz decembra beigām lielākā daļa no tiem būs nomaksāta. Vēl septembrī parādu summa esot sasniegusi piecus miljonus latu.

Uzņēmumā skaidro, ka Latvijas Pašvaldības savienības dati liecina, ka valstī kopumā septembra sākumā nenomaksātie rēķini par apkuri sasnieguši 23,91 miljonu latu. Uzņēmums arī šogad plāno piesaistīt 18,5 miljonu latu īstermiņa kredītlīniju, lai apkures sezonā savlaicīgi norēķinātos par piegādāto enerģiju ar AS “Latvenergo” un AS “Latvijas Gāze”. Tāpat, lai mazinātu atkarību no minēto kompāniju augstajām piegādes cenām, “Rīgas siltums” veicot pasākumus sava kurināmā veidu dažādošanai, samazinot dabasgāzes patēriņu kopējā kurināmā bilancē un vienlaicīgi palielinot biokurināmā izmantošanu siltumenerģijas ražošanā.

Tā, piemēram, patlaban tiek realizēti divi apjomīgie “Rīgas siltuma” siltumcentrāļu rekonstrukcijas projekti – SC “Ziepniekkalns” un SC “Zasulauks”, kuru rezultātā šķelda tiks izmantota siltumcentrālēs kā pamatkurināmais. Pēc abu šo siltumcentrāļu nodošanas ekspluatācijā uzņēmums plāno vērsties Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā ar nolūku pārskatīt “Rīgas siltuma” siltumenerģijas tarifu, kas ļautu samazināt to par 3% pie pašreizējām kurināmā izmaksām. Tomēr arī šīs aktivitātes labākajā gadījumā dos efektu tikai 2013.gada maijā vai jūnijā, kad apkures sezona būs beigusies.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (GKR) preses konferencē norādīja, ka Rīgā ir zemākais siltuma tarifs Baltijas valstīs – Viļņā tas esot par 26% augstāks, savukārt Tallinā – par 6%.

Uzņēmuma valdes loceklis Uģis Osis informēja, ka uzņēmums tehniski ir sagatavojies sākt sezonu un šogad nomainīti 11 kilometri siltumtīklu. Kopējās šī gada investīcijas tiek lēstas piecu līdz sešu miljonu latu apjomā.

Kā ziņots, dzīvokļu īpašniekiem ar lūgumu sākt apkures sezonu ir jāvēršas pie apsaimniekotājiem, kas vēršas “Rīgas siltumā”.

Lai mājokļos būtu mājīgi un arī siltumenerģija tiktu izmantota efektīvi, ir jāizmanto automatizēto individuālo siltummezglu regulēšanas iespējas, kas ir nodrošinātas gandrīz visos Rīgas namos. Tie strādā automātiskā režīmā, ļaujot regulēt ēkas siltumenerģijas patēriņu atbilstoši klientu komforta prasībām un maksātspējai. Vēlamos parametrus nosaka ēkas apsaimniekotājs, vienojoties ar iedzīvotājiem.

Ēkas apkures sistēmā iespējams regulēt nepieciešamo apkures temperatūras režīmu noteiktam laika periodam – diennaktij, nedēļai – atbilstoši vēlamajai iekštelpu temperatūrai. Āra gaisa temperatūrai paaugstinoties vai pazeminoties, siltummezgls izslēdzas vai, gluži pretēji, – ieslēdzas. Lai drēgnajās rudens dienās mājoklī būtu komfortabli, siltummezgli ļauj regulēt siltuma padevi apkures sistēmā pat dažas stundas dienā, atgādina “Rīgas siltums”.

“Rīgas siltums” ir lielākais siltumenerģijas piegādātājs Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 890 kilometri, no kuriem 74% atrodas “Rīgas siltuma” īpašumā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.1
Alūksne +17.3
Daugavpils +20.6
Saldus +17
Liepāja +16.5
Jelgava +18
Ventspils +16.4
Limbaži +15
Madona +17
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+