Latvijā
Rīga

Rīgas skolas atvadās no mācībām otrajā maiņā 0

F64, Rīgas dome

Ar Rīgas 64. vidusskolas sākumskolas ēkas izveidi galvaspilsētas skolās gandrīz būs likvidēta otrā maiņa. Tā vēl kādu laiku saglabāsies Rīgas Franču licejā, iekams tiks izremontētas papildus iegūtās telpas Kr.Valdemāra ielā 48, kur kādreiz atradās Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāte, informē Rīgas dome.

Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis pastāstīja, ka jaunajā mācību gadā Rīgā darbosies 114 vispārējās izglītības iestādes, 150 bērnudārzi, 11 sporta skolas, 13 bērnu un jauniešu interešu centri, 9 mākslas un mūzikas skolas.

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs informēja, ka dažāda veida remontdarbi šogad veikti 84 skolās un 81 bērnudārzā. Kopumā tajos ieguldīti 26 miljoni eiro no Rīgas budžeta, un vēl seši miljoni eiro piesaistīti no Eiropas Savienības (ES) fondiem. Pilna renovācija veikta Rīgas 64.vidusskolas sākumskolas ēkā un teritorijā Burtnieku ielā 34 un Rīgas Mūzikas internātvidusskolai, kas atrodas Šampētera ielā 98.

Pie septiņām skolām ir izbūvēti sporta laukumi. Vislielākais – Centra sporta kvartāls – izveidots pie Rīgas Centra humanitārās vidusskolas, tā atklāšana notiks 16. septembrī plkst.12.00.

Vēl desmit skolās īstenoti atsevišķi renovācijas darbi, nozīmīgākie veikti Natālijas Draudziņas ģimnāzijā, kur šiem mērķim šogad iztērēts 1,1 miljons eiro. Četrās skolās uzlabota energoefektivitāte, 16 skolās izbūvētas ugunsaizsardzības sistēmas, vēl vairākās atjaunotas sporta un aktu zāles, nomainīti logi vai izremontēti pagrabi un ģērbtuves.

Atsevišķās izglītības iestādēs iesāktie remontdarbi vēl turpināsies rudenī, bet tie neietekmēs mācību procesu, jo būvdarbu teritorijas tiks norobežotas un pie ēku ieejām staigāšanai būs izveidoti koridori, norāda pašvaldība.

LA.lv