Latvijā
Izglītība

Rīgas skolās vairs nebūs mācību divās maiņās0

Foto – Rīgas dome

2018./2019. mācību gadā nevienā Rīgas skolā vairs nebūs otrās maiņas, lai gan dažās skolās, kur ir liels skolēnu skaits, pirmās mācību stundas sākums atsevišķām klasēm var būt atšķirīgs, portālu LA.lv informēja Rīgas dome (RD).

Rīgas Franču licejs 2018./2019. mācību gadā sāks darboties divās ēkās, kas ļaus mācību procesu visiem skolēniem nodrošināt vienā maiņā. 1.-6. klašu skolēni mācīsies Mēness ielā 8, bet 7.-12. klašu skolēni atgriezīsies savā vēsturiskajā ēkā Krišjāņa Valdemāra ielā 48, kas pilnībā pārbūvēta, līdz ar to nevienā Rīgas skolā vairs nebūs otrās maiņas.

Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) direktors Guntis Helmanis pastāstīja, ka jaunajā mācību gadā Rīgā darbosies tikpat daudz izglītības iestāžu kā iepriekš, proti, 114 vispārējās izglītības iestādes, 150 bērnudārzi, 11 sporta skolas, 13 bērnu un jauniešu interešu centri, 9 mākslas un mūzikas skolas. Viņš sacīja, ka arī skolēnu skaita ziņā būtisku izmaiņu nav. Pozitīvi ir tas, ka pieaug 7.,8. un 9. klašu skolēnu skaits, kas nozīmē to, ka vidusskolas nākotnē kļūs piepildītākas.

LA.lv