×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. augusts, 2012
Drukāt

Rīgas skolēniem gan apliecība, gan brīvbiļete

Šā mācību gada sākumā Rīgas pašvaldības skolēni saņems e-karti, kas darbosies gan kā sabiedriskā transporta e-talons, ar kuru braukt bez maksas, gan kā skolēna apliecība. Tuvākajā nākotnē skolēniem būs iespēja ar šo e-karti arī norēķināties par skolas pusdienām, ar atlaidi apmeklēt muzejus un teātrus.

Jaunās kartes “Rīgas satiksme” sāk izplatīt jau no šodienas. Vispirms e-kartes saņems pirmo klašu skolēni, kā arī tie, kas ar šo septembri maina skolu vai ir iepriekšējo e-talonu nozaudējuši. Pārējiem skolēniem uz laiku līdz kartes saņemšanai tiks pagarināti esošie personalizētie e-taloni, kas arī ļaus braukt bez maksas. Pēc tam skolas sagatavos kolektīvos pieteikumus, pēc kuriem “Rīgas satiksme” izgatavos jaunās e-kartes un nogādās izglītības iestādēs, kur tās varēs saņemt skolēni. E-karti var saņemt arī individuāli “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centros, līdzi ņemot personalizēto e-talonu, personas apliecinošu dokumentu un, ja skolēns mācās ārpus Rīgas, bet ir Rīgā deklarēts, izziņu no skolas vai derīgu skolēna apliecību. Līdz 20. septembrim, kamēr tiks saņemta e-karte vai pielāgots esošais e-talons, skolēni sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas, uzrādot esošo skolēna apliecību.

“Kārtība sabiedriskajā transportā nemainās – skolēniem jaunās e-kartes tāpat būs jāpieliek pie karšu lasītāja tūlīt pēc iekāpšanas autobusā, tramvajā vai trolejbusā,” uzsver pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens. Viņš sola arī, ka nevajadzētu būt sarežģījumiem karšu izsniegšanā – uz skolām, visticamāk, dosies izbraukuma klientu apkalpošanas grupas. Ja e-karte būs nozaudēta, bojāta, tā tiks bloķēta un skolēns “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centrā varēs saņemt vietā jaunu.

Rīgas mērs Nils Ušakovs stāsta, ka katras mācību iestādes ziņā būšot tas, vai jaunās kartes lietot arī mācību iestāžu identificēšanās sistēmās (reģistrēšanās, ieejot un izejot no skolas, bibliotēkās u. tml.) vai skolas ēdnīcās kā norēķinu karti. Tas ļautu vecākiem kartē ieskaitīt noteiktu naudas summu un zināt, ka to var iztērēt tikai skolas ēdināšanas iestādē. Tomēr šīm papildu funkcijām nepieciešama gan skolēnu, gan vecāku piekrišana.

Uzziņa

* 100% sabiedriskā transporta atlaide pienāksies Rīgas vispārizglītojošo skolu 1. – 12. klašu audzēkņiem un arī Rīgā deklarētiem skolēniem, kuri mācās vispārizglītojošās skolās ārpus Rīgas pilsētas.

* No 15. oktobra “Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centros varēs saņemt naudu par skolēnu e-talonos reģistrētiem, bet neizmantotiem braucieniem un mēneša biļetēm.

* Papildu informāciju var iegūt, zvanot pa “Rīgas satiksmes” bezmaksas informatīvo tālruni 80001919 vai internetā www.rigassatiksme.lv

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+