×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2017
Drukāt

Rita Našeniece: Rīgas sociālā inženierija (17)

Foto - Aigars JansonsFoto - Aigars Jansons

Pagājušais gads ir nesis vairākas lietderīgas ilūziju sagraušanas atklāsmes plašākai publikai. To, ka ziņas var būt pilnībā melīgas, proti, viltus ziņas. To, ka sabiedriskās domas aptaujas var būt tikpat maldinošas un tiek izmantotas sabiedriskās domas manipulēšanai. Un nemierīgo sajūtu, ka patiesība nebūt ne vienmēr nāk gaismā, proti, tā var ne tikai nenākt gaismā, bet tikt nožņaugta vēl bērnībā un tumšā pagrabā.

“Saskaņas” veiksmīgās vēlēšanas Daugavpilī, Rēzeknē un, vairāk vai mazāk, arī Rīgā tomēr rosina skatīties dziļāk tikai par iespēju iegūt vēlētāju balsis ar lielu priekšvēlēšanas kampaņas naudu. Mediju pirkšana un savu mediju uzturēšana ir dārgs prieks, taču “Saskaņas” darbarīku komplektā ir kas vairāk – proti, Krievijas impēriskajās tradīcijās veiksmīgi attīstītas sociālās inženierijas metodes. Sociālā inženierija ir manipulāciju kopa, ko veic kāds, kam ir vara un ietekme: valdība, politiski un biznesa grupējumi. To mērķis ir radīt jaunu sociālo arhitektūru, mainīt sabiedrību tā, lai tā atbilstu viņu vajadzībām.

Sabiedrības pārveidošanas instrumentu ir daudz, un to veiksmīga kombinācija noved pie rezultātiem. Šajā spēlē nav tikai Krievijas impērijas politiskais pagarinājums “Saskaņa”, bet vārgulīga, dezorientēta valsts vara. Impērisko ekspansiju un Latvijas sadrupināšanu veic vesela sadarbības struktūra. Krievvalodīgo skolu saglabāšana ir nodrošinājusi Latvijai jaunas proimpēriskas, krievu šovinisma garā audzinātas un 9. maija mitoloģijā aprušinātas paaudzes atražošanu. Impērisko metastāžu ielaišana ir latviešu politiķu roku darbs. It kā jau skaidrs – latviešu nācijai nav impēriskās un totalitārās varas aparāta vadīšanas ģenētiskās pieredzes. Ir kolaboracionisma un apkalpošanas pieredze. Bet patiesībā ir daudz ļaunāk – latviešu nācijai nav savu bērnu aizstāvēšanas instinkta.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. No oligarhu sarunām par rīdzinieku uzkrājumiem (un to saka Šlesers pats, ne citi) :
  Protams, tam nepieciešama komanda. Šlesera reklāmists Ēriks Stendzenieks norāda, ka Ameriks nav spilgta figūra un paliks Nila ēna, bet Šlesers nav īpaši norūpējies – abi ar Ušakovu «zīmēsies tandēmā», pieslēgs medijus. Turklāt «kas labi ar Ameriku, viņš Nilam pa pirkstiem var iesist ļoti precīzi», jo viena lieta esot iztērēt iepriekšējās domes uzkrāto naudu un tā «pirkt vēlēšanu rezultātus», bet budžetu taču nāksies griezt un strādāt grūtos ap-stākļos. «Nils jau viens pats nav karotājs. Tā komanda… Labi, kad atnāk Teilāns un Dzanuškāns, bet kad viņam ir jācīnās ar tiem savējiem… bļaģ, tad tur ir kaps. Viņš jau ir foršs, smuks puisītis, kas var iet un zīmēties, bet kad jāšancē un jāgriež, tad ir smagi,» domā Šlesers.

 2. Viena gudra sieva ar loģisku skatu uz reālo dzīvi.Pēc Saeimas vēlēšanām 2018.g. Latvija faktiski būs 5-tās kolonnas rokās un mēs būsim ceturto reizi okupēti,jo jau šodien 2/3 LV ir SC okupantu varā un vēl daļa SC+ZZS sagrābta.Nosauciet KUR ir latviska valdīšana LV pašvaldībās?Bet te nu ir jāsaka,ka t.s.”latviskās”partijiņas dara visu lai sevi izblamētu tautas acīs un t.s. “latvieši”sāk cerēt uz tramvaju biļešu solītājiem,ne nacionāla valsts,ne valoda – nekas vairāk neinteresē pamatnāciju.Visa pamatā ir materiālais labums.Ar tādu nostāju 1918.g. mums valsts nebūtu !!Un tagad viņa tiek aktīvi grauta no lembergiem ,amerikiem un Co.Ieskaitot NA un Vienotību.Kamēr Ventspils krimiķis šiverēs pa valsts politiku,bet ne sēdēs,LV kā neatkarīga valsts zudīs,jo pārņemot SC varu valstī,uzrīkos referendumu un būs “Krim/Latvija naša”!! Pieminiet manus vārdus,jo tur nav jābūt ekstrasensam.2/3 jau nav latviskas valdības !! Vai ne L.A?

 3. tas ir skaidrs, bet ko darīt tālāk? Mēs, latvieši, varam tikai purkšķēt un ļauties mierīgi tecēt notikumiem savu gaitu, jo esam ļoti toleranti vai – varbūt pasīvi dumiķi!

 4. Konstatēt un vaimanāt varam turpināt bezgalīgi. Tas laiks, kad tikai ar nevardarbīgu pretošanos vai nepakļaušanos varēja risināt valstiski svarīgas lietas, ir pagājis. Tie parazīti šādu valodu nesaprot un vēsā mierā turpina izbaudīt pērkamo kolaboracionistu un neko nesaprotošu ļautiņu labestību. Ir pienācis laiks pieprasīt nekavējošus reālus darbus no tiesībsargājošām instancēm. Tajā skaitā, no tām, kurās atrodas kāda daļa šādu parazītu.

 5. Atliek palasīt “oligarhu sarunas” un kļūst skaidrs ka tā saucamā “vara” domā tikai par savu kabatu pieshēmošanu, nevis kaut kādu tur mistisku tautu.
  Citos apstākļos jau sen būtu ieviesta izglītība tikai latviski jau no bērnu dārza, un nojaukts okupācijas piemineklis.

 6. valdība 25 gadus darbojas nederīgo atražošanā

 7. Apbrīnojami pareizas domas. Ja Našeniece būtu deputāte noteikti izskatītu Saeimas (Orlova) Ētikas komisijā.

 8. Nav ko izdeklarēties! Atbildēt

  Vienīgie ieguvēji būs paši saskanieši ar saviem kolonizatoru mērkiem. Katrs kas izdeklarējas ir vēlviens cīnītājs mazāk Rīgas sargu rindās. Ar katru izrakstīšanos ir viena balss mazāk nākamā cīńā, nākamās vēlēšanās. Par to mūsu pretinieki priecāsies. Vai mēs gribam vińiem uzdāvināt uzvaru? Ja es būtu saskanietis es gan mudinātu visus pretiniekus pamest Rīgu. Sociālos tīklos jau ilgāku laiku mudina pamest Latviju…necīnīties… pagriest muguru….. un kas tad ir tie ieguvēji? Mēs esam spējīgi cīnīties un uzvarēt. Tas ir mums pa spēkam.

 9. Paldies, Rita! Vai kāda valdība reiz ieklausīsies Jāņa Streiča vārdos – Rīga nav pašvaldība!! Rīga ir Latvijas valsts galvaspilsēta!! Tās vadītājam jābūt premjera nominētam cilvēkam un jāsēž pie viena galda ar ministriem.
  Un vēl – bērnu dārzi un skolas tikai latviešu valodā, krievu valoda nav ES valoda.

 10. Mērkaķa ātrumā drīz parādīsies apdauzītais grafistelis ar saviem ķeburiem !

  • Заткнись уже, хорёк вонючий, падаль. Да когда же ты угомонишься то, а?! Прекрати воровать чужие ники, падаль! Сам ты обезьяна!

 11. Pilnīgi pareizi, tikai ”iebaidītie un izskolotie” latvieši gan valdībā, gan Saeimā ir atbildīgi par to, ka Rīgā latvietis ir nevēlama persona. Ir atbildīgi par to, ka latvietis ceturtdaļgadsimtu pēc neatkarības atgūšanas nevar Rīgā dabūt darbu,ja nerunā krieviski. Ir atbildīgi, ka Saeimas Ētikas komisija soda Šnori par Baltijas valstu sūtņu pravietiskā secinājuma par ”krievu uti” citēšanu. Latviešu deputātiem jau nu tomēr vajadzētu sakopot pēdējās godaprāta paliekas un šo Saeimu apkaunojošo lēmumu atcelt.

  • Всё таки правильно вас немцы в средние века жить в Ригу не пускали. И шнурок ваш полный урод.

 12. Kamer kremlim piederes Riga ,tikmer nebus normalu Rietumu investiciju. Bet kur ir zvanits ,ka latvietim obligati jabut vientiesim . Bez musu kangariem vini Riga NEKAD netiktu pie varas .

 13. Vai tomēr nebūtu jāsāk ar cimdaru(-iem) ???

  • Našeniece novecujusi. Grumbiņas mēģina aizsmērēt ar tonālo, bet vairs neizdodas. goo.gl/s3LSak

   • Paldies Jums , visu cieņu ! Šādi cilvēkiem jābūt Saeimā un ar apsardzi ! Pieredze rāda , kas notika ar …
    Drosmei jāuzvar ! Iepriekšējā komentētāja bija nekorekta , nekulturāla. Laimīgu Līgo dienu!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+