×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā darbosies Bērnu žūrija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Startējot Rīgas Starptautiskajam kino festivālam (Riga IFF), jau no 2. decembra uz lielajiem ekrāniem būs skatāma krāšņa Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmu programma, kuras ietvaros izrādītās filmas vērtēs jauno kinomīļu žūrijas, stāsta festivāla komunikāciju festivāls Kaspars Beķeris.

Bērnu filmu programmā par labākajiem kinodarbiem balsos skatītāji no 7 – 12 gadu vecumam, savukārt jauniešu: no 13 – 18 gadu vecumam. Žūrijas dalībniekus konkursa kārtā izvēlējās Riga IFF komanda, izvērtējot iesūtītos pieteikumus: jaunākajai kinomīļu paaudzei bija jāizdomā un jāilustrē programmas nosaukums, savukārt no jauniešiem tika gaidītas rakstiskas, foto vai videoversijas par iecienītāko filmu.

Beķeris stāsta, ka Riga IFF pārstāvji ir patīkami pārsteigti par iesūtīto pieteikumu daudzumu: “Vislielākā interese par festivāla filmu skatīšanos nāca tieši no bērniem, dalībai pieteikusies pat vesela klase. Iesūtītie pieteikumi bijuši gan daudzveidīgu ilustrāciju, gan video formātos, savukārt jaunieši ir vairāk koncentrējušies tieši uz kinorecenzijām. Daudzas ir kvalitatīvas un tekstuāli saistošas, pārsvarā par jauniešiem orientētām lentēm, taču netrūkst arī labi strukturētu viedokļu par kinoklasiku”

Žūriju kopumā pārstāvēs 14 dalībnieki – deviņi bērni un pieci jaunieši. Jauno kinoekspertu uzdevums būs noskatīties bērnu un jauniešu kinoprogrammās iekļautās filmas – katrā pa sešām, un balsojuma kārtā izvēlēties labāko.

Ziemeļvalstu filmu programmas bērnu sadaļas lepnums ir Zviedrijas un Dānijas kopražojumā tapusī animācijas filmiņa “Trusēna brauciens pie Spalvu karaļa” (“Beyond Beyond”), kas ir pirmā Zviedrijā tapusī 3D filma un šobrīd aktīvi apceļo kinofestivālus visā pasaulē. Rīgā viesosies un ar skatītājiem tiksies arī tās režisors Esbens Tofts Jakobsens.

Savukārt jauniešu programma ietver pazīstamo skandināvu režisoru Lūkasa Mudisona (Zviedrija) un Ragnara Bragasona (Islande) jaunākās filmas: “Mēs esam labākās!” (“We Are the Best!”) un “Metālisti” (“Metalhead”) – spožs ieraksts abu valstu šābrīža kinematogrāfā, kuru aktualitāte sniedzas ārpus jauniešu programmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+