Kultūra
Teātris un kino

Rīgas Starptautisko kino festivālu atklās ar latviešu animācijas sensāciju0


Kadrs no Ginta Zilbaloža filmas “Projām”.
Kadrs no Ginta Zilbaloža filmas “Projām”.
Publicitātes foto

Svinīgā gaisotnē sesto Rīgas Starptautisko kino festivālu (RIGA IFF) 17. oktobrī atklās latviešu jaunā animācijas talanta Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas filma “Projām”, kas šobrīd piedzīvo lielu skatītāju un kritiķu atsaucību prestižajā Anesī starptautiskajā animācijas filmu festivālā.

Anesī ir vecākais, ietekmīgākais, par “animācijas Kannām” dēvētais animācijas filmu festivāls, kur konkursa skatē šogad piedalās arī Ginta Zilbaloža debijas pilnmetrāžas animācijas filma “Projām”. 75 minūtes garā filma ir stāsts par puisi un putniņu, kuri uz motocikla ceļo pa mistisku salu, mēģinādami nonākt mājās un aizbēgt no tumšā gara. Drīz vien pēc pasaules pirmizrādes jūnija sākumā, Horvātijas animācijas festivālā “Animafest Zagreb”, kritiķi 25 gadus veco Gintu Zilbalodi nodēvēja par jauno animācijas zvaigzni. Piemēram, “Hollywood Reporter” filmu “Projām” salīdzina ar Japānas animācijas klasiķa Hajao Mijadzaki (“Oskars” par labāko animācijas filmu “Gariem līdzi”) un slavenā amerikāņu kinorežisora Terensa Malika (“Šaurā sārtā līnija”, “Dzīvības koks” u.c.) darbiem.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls par atklāšanas filmu izvēlējies tieši Ginta Zilbaloža “Projām”. RIGA IFF direktore Liene Treimane uzsver: “Festivālu vienmēr izvēlamies atklāt ar kādu starptautiskas nozīmes kino darbu, kas tapis Latvijā, tādejādi izceļot un godinot mūsu autorus. RIGA IFF misija ir ne vien iepazīstināt vietējo auditoriju ar svarīgāko un svaigāko pasaules kino norisēs, bet arī izrādīt pašmāju kino starptautiskā kontekstā. Ginta Zilbaloža filma pārliecinoši iekļaujas abās minētajās kategorijās. Īpaši priecājamies atklāt festivālu ar pilnmetrāžas animācijas filmu laikā, kad Latvijā tapis līdz šim nepieredzēts skaits animācijas kino darbu.”

Gints Zilbalodis izpelnījies salīdzinājumu cilvēks – orķestris, jo visus filmas veidošanā nepieciešamos darbus, tai skaitā scenārija rakstīšanu, animāciju, montāžu un pat mūziku, vairāk kā trīsarpus gadus pilnībā veidojis viens pats. Filmas rullīti iespējams noskatīties šeit.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim kinoteātros “Splendid Palace”, “KSuns”, “Kino Bize”, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla ietvaros notiks vairāk nekā 100 filmu seansi 11 apakšprogrammās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi, kas Rīgā pulcēs vairākus simtus viesu no starptautiskās kino profesionāļu vides.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Jaunie mūziķi ierakstījuši īpašu video sveicienu festivāla “Rīga Jūrmala” dalībniekiem
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
LTV: Latvijā atgriezīsies franču komponistam dāvināts grezns apsveikuma raksts
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Jaunā Ariela būs tumšādaina
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nevis “ar masu”, bet ar kvalitāti par pieņemamu cenu.” Liepājā ražo plāksterus NVS “brūcēm”
27 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Ceturtdien būs vējains un līdz +24 grādiem silts laiks
40 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Ļaudis šajā koalīcijā tik viegli aizvainojami, ka bail
16 minūtes
LE
LETA
Laukos
Vasaras aveņu raža šogad padevusies laba, ar rudens avenēm – švakāk
5 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
8 stundas