Kultūra
Literatūra

Rīgas “Stropi” jūlijā domās par Ziedoni 16

Publicitātes foto

Jūlijs Rīgas kultūrtelpās “Stropi” pasludināts par “Z” mēnesi, jo sadarbībā ar Imanta Ziedoņa muzeju norisināsies dažādi pasākumi, tajā skaitā sarunas ar sabiedrībā zināmām personībām, pārgājieni ar vietējās apkārtnes izzināšanu, koncerti un iespēja iepazīt ekspozīciju no I. Ziedoņa muzeja krājumiem, kā arī iespēja dalīties savos atmiņu stāstos un piedalīties apkaimju muzeju veidošanā, informē Rīgas dome.

“Ziedoņa muzejs ir ceļš un viens no garākajiem dzejnieka Imanta Ziedoņa dzīves ceļiem ir vijies cauri Rīgai – 50 gadu garumā viņš ir dzīvojis Rīgā, iesaistījies tās notikumos, kultūras un sabiedriskajā dzīvē. Arī mēs, Ziedoņa muzejs, vēlamies iesaistīties Rīgas kultūras dzīves notikumos, lai dalītos ar Ziedoniskajām vērtībām un iepazīstinātu rīdziniekus ar Ziedoņa atstāto literāro mantojumu. Visa jūlija garumā kultūrtelpās “Stropi” varēs iepazīt gan Ziedoņa muzeju un tā krājumu, gan piedalīties savas apkaimes pētīšanā un muzeja veidošanā.” stāsta Dace Zariņa, Imanta Ziedoņa muzeja vadītāja.

Kultūrtelpas “Mans Mežaparks”, kas atrodas Atpūtas ielas un Jančevska prospekta krustojumā, apmeklētāji uz dzejniekam veltītiem pasākumiem aicināti katru trešdienas vakaru. Mežaparkā “Z” mēnesi ieskandinās ar dziesminieka Goran Gora koncertu. Jūlijā kultūrtelpā ikvienam būs iespēja tikties ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” vizionāri Ilgu Reiznieci un apbalvojuma nominantu – treneri Kristapu Kravali. Bez tam “Stropā” varēs lasīt Imanta Ziedoņa grāmatas, apskatīt dzejnieka muzeja ekspozīcijas krājumus un ar dažādām aktivitātēm iepazīt tuvējo apkaimi. “Z” mēnesis Mežaparkā izskanēs ar grupas “Tautumeitas” koncertu.

Savukārt kultūrtelpā “Mans Ķengarags”, kas atrodas Mazjumpravas muižas teritorijā, katru ceturtdienu notiks kāds īpašs pasākums veltīts Imantam Ziedonim. Ķengaragā “Z” mēnesis sāksies ar pārgājienu, kā arī Riharda Lībieša un Ginta Smukā koncertu un sarunām. “Stropā” jūlijā būs iespēja ikvienam interesentam tikties ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātu Janu Kolbinu un vizionāri Aiju Melli. Kultūrtelpas apmeklētāji varēs iesaistīties arī vietējās apkaimes izzinošās aktivitātēs, iepazīt Imanta Ziedoņa daiļradi, pārlapojot autora grāmatas, kā arī redzēt ekspozīciju no dzejnieka muzeja krājumiem. “Z” mēnesis Ķengaragā noslēgsies ar grupas “Imanta Dimanta un draugi” koncertu.

“Z” mēneša laikā Imanta Ziedoņa muzeja darbinieki aicinās iedzīvotājus piedalīties apkaimju muzeja veidošanā, nesot uz kultūrtelpām “Stropi” savus atmiņu stāstus un fotogrāfijas par Mežaparka vai Ķengaraga apkārtnēm, kā arī nest grāmatas Ziedoņa bibliotēkas papildināšanai.

LA.lv