×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. decembris, 2015
Drukāt

Rīgas Sv. Pētera baznīcā skanēs Ziemassvētku mūzika no senajām Hanzas pilsētām

Foto - LETAFoto - LETA

Sv.Pētera baznīca un apsniguši namu jumti.

Ceturtdien, 3.decembrī, Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks koncerts par godu Rīgas un Brēmenes 30 gadu sadraudzībai, kurā muzicēs abu pilsētu apvienotais senās mūzikas ansamblis “Mare Balticum” un senās mūzikas interprets Eiropā Manfrēds Kordess, aģentūra BNS uzzināja Rīgas domē.

Rīgas un Brēmenes draudzība pastāvējusi un turpinājusies cauri vēsturiskām pārmaiņām – Brēmene bijusi aktīva lieciniece gan Latvijas neatkarības atgūšanai, sniedzot garīgu un materiālu atbalstu, gan arī veicinot mūsu valsts iestāšanos Eiropas Savienībā. Abas pilsētas sadarbojušās arī kultūras jomā.

Koncertā Rīgas Sv. Pētera baznīcā klausītāju lokā būs goda viešņa no Brēmenes, Brēmenes parlamenta viceprezidente Silmeza Dohana. Koncertā varēs dzirdēt Ziemassvētku laika mūziku, kas bijusi populāra un skanējusi senās Hanzas savienības laikā. Dziedājumi izskanēs kopā ar senajiem mūzikas instrumentiem, atskaņojot mūziku iespējami tuvu tam, kā tā skanējusi senajos Hanzas dievnamos vairākus gadsimtus atpakaļ, izpildot skaņdarbus, ko sacerējuši tādi komponisti kā Hieronīms Pretoriuss un Dītrihs Bukstehūde.

Kordess ir vācu renesanses un baroka mūzikas interprets, kurš īpaši specializējies 16. un 17.gadsimta mūzikas atskaņošanā. Viņš ir Brēmenes Mākslu augstskolas profesors, kā arī senās mūzikas ansambļa “Weser-Renaissance Bremen” mākslinieciskais vadītājs. Ar “”Weser-Renaissance Bremen” izpildītājs darbojies daudzos starptautiskos projektos. Savukārt ar ansambli “Mare Balticum” un diriģentu Māri Kupču mūziķim šis būs otrais koncerts, kura sastāvā būs mākslinieki no Vācijas un Latvijas, turpinot pirms gada aizsākto sadarbību starp abām valstīm.

Atzīmējot abu pilsētu sadraudzības 30. gadskārtu, šī gada septembrī notika Rīgas dienas Brēmenē, kuru laikā Brēmenē ciemojās delegācija no Rīgas, norisinājās dažādi pasākumi un notika kora “Skaņupe” koncerts Brēmenes rātsnamā.

Koncerts Rīgas Sv. Pētera baznīcā sāksies plkst.19. Ieeja tajā ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+