Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Vitolds, Lolita, Letīcija
Otrdiena, 30. maijs, 2017
11. augusts, 2015
Drukāt

Rīgas svētki – jūras vēju appūsts baudījums

Foto - LETAFoto - LETA

Ikviena pilsēta un daudzi pagasti rīko pilsētas svētkus. Rīgas svētki šajā paletē vienmēr izceļas kā īpaši krāšņs akcents tuvu vasaras noslēgumam – augusta vidū.

Tā arī šajā nedēļas nogalē, jau no 14. augusta, galvaspilsēta pārtaps krāšņā karnevāla gājienā, muzikālā virpulī un mākslinieciskās impresijās, kas šogad tematiski pieskaņotas Rīgas ostas 815. gadadienai. To jau apliecina arī festivāla ieskaņas koncerts Vērmanes dārzā – “8150 sekundēs ap zemeslodi”, kurā pūtēju orķestris “Rīga” kopā ar solistiem Aiju Vītoliņu, Ditu Lūriņu-Eglienu, Ievu Sutugovu, Andri Ludvigu, Mārtiņu Eglienu, Robertu Memmēnu un diriģentu Raiti Ašmani klausītājus divu stundu un 15 minūšu laikā (135 minūtes jeb 8150 sekundes), klausoties dažādu valstu populāras melodijas, ar mūzikas iedvesmas spēku aizvedīs ceļojumā uz pasaules lielākajām ostām, kurām katrai atšķirīgs dzīves ritms, mentalitāte, tādēļ mūzika ir stilistiski dažāda – no latviešu dziesmām par jūru, īru līnijdejām, neapolitāņu melodijām, līdz šansonetēm, kas skan Francijas ostās, latino valstu dejām un amerikāņu džezam.

Visus notikumus nav iespējams pieminēt, bet, piemēram, Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” trīs dienu garumā skanēs dziesmas un mūzika koncertciklā “Dziesmu tilti”, kurā uzstāsies gan bērnu kolektīvi un jaunie izpildītāji, gan VEF Kultūras pils izcilais vijolnieku ansamblis “Kantilēna”, II Latvijas Vīru vokālo ansambļu konkursa “Grand Prix” ieguvēji, kultūras un atpūtas centra “Imanta” vīru vokālā barbershop grupa “Harmonija Rīgai” un lieliskā dziedātāja Olga Rajecka ar dziesmu programmu “Starp buramdziesmām”, gan vairāk nekā 30 nacionālo biedrību mākslinieciskie kolektīvi.

Kalnciema kvartālā gaidīti tie, kam patīk baidīties, – piektdien, 14. augustā, plkst. 22 uz brīvdabas skatuves būs vērojama mēmā kino un dzīvās mūzikas sintēze. Instrumentālais trio “Casperwerk” (Spānija) izpildīs mūziku, pavadot 1921. gadā uzņemtu mēmo šausmu filmu “Spoku rati”.

Sestdien no plkst. 12 līdz 21 laukumā pie Sv. Pētera baznīcas notiks Rīgas viduslaiku tirgus, kas šogad pievērsīsies seniem kuģiem, kuģošanai, tirdzniecībai, kā arī viduslaiku Rīgas iedzīvotāju sadzīvei, spēlēm un rotaļām.

Arī Spīķeru kvartālā skanēs gan funk, gan Baltiijas folkmūzika, arī koncertuzvedums bērniem “Kā zvēri Daugavu raka”, būs arī iespēja aplūkot senās Rīgas kuģus, kas atradīsies iepretī festivāla norises vietai Daugavā, Daugavas promenādes piestātnē.

Pievienot komentāru

Tradicionālajā Brīvdabas muzeja gadatirgū - arī simtgadniece Emīlija TrankaleBrīvdabas muzejs nedēļas nogalē – 3. jūnijā no plkst. 9 līdz 18 un 4. jūnijā no plkst. 9 līdz 17 aicina uz tradicionālo Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kurš risināsies jau 47. reizi un kurā piedalīsies unikāla meistare.
Draugiem Facebook Twitter Google+