×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Rīgas svētkos Arkādijas parkā pulcēsies dziesminieki un dzejnieki

Austra Pumpure. Foto: LETAAustra Pumpure. Foto: LETA

Sestdien, 16. augustā Rīgas svētku ietvaros Pārdaugavā gaidāms Arkādijas dārza folkfestivāls, kurā piedalīsies leģendārā Austra Pumpure, kā ari citi dzejnieki un dziesminieki, vēsta rīkotāji.

Plkst. 15 O. Vācieša memoriālajā muzejā, O. Vācieša ielā 19 festivālu ieskandinās dziesminieki Dinārs Gulbis, Uldis Kākulis un Ģirts Rāviņš, kuri izpildīs dziesmas ar tautā iemīļotā dzejnieka vārdiem.

Arkādijas parkā plkst. 16 koncertā “Paņem manu vieglo elpu…” Mārupītes ielokā uz skatuves kāps dziesminieki Uldis Kākulis, Ģirts Rāviņš, Pēteris Draguns, Marta Kreituse, jaunā muzikālā apvienība “Ornaments” (Laura Dudare un Dzintars Šusts), Uldis Ozols, brāļi Ziemeļi, Andris Mičulis, Helēna Kozlova, Haralds Sīmanis, Anta Eņģele, Valdis Atāls, kā arī dzejnieki Agita Draguna, Inta Riekstiņa, Amanda Aizpuriete, Arvīds Ulme un Māris Salējs. Programmu vadīs Valdis Atāls un Anta Teivāne.

Plkst. 20 leģendārā uzstāsies dziesminiece Austra Pumpure un austrasbērni, kas aicinās ieklausīties un arī līdzi dziedāt skaistākām Imanta Kalniņa un citu autoru dziesmām ar dzejnieka Vika vārdiem. Koncertā “Vienprātība” piedalīsies krietns pulks austrasbērnu – Anta Eņģele, Agita Kaužēna, Arnis Miltiņš, Silvija Silava, Kristīne Sudmale-Locika, Kristaps Sudmalis, Ēriks Pozemkovskis, Uldis Ozols, Andris Mičulis, Inese Sērdiene, Antra Prokofjeva, Ilze Kovere un Juris Bartkevičs. Dzeju lasīs šī gada jubilārs, pats autors Viks.


Vakarpusē plkst. 21.30 saulrieta uguns rituālu veidos Nila Īles ritma grupa un Aleksejs Geiko jeb Alesh Walker ar krāšņu ugunsšovu.

Folkfestivāla laikā ikvienam būs iespēja aplūkot Rīgas tēlotājmākslas studiju dalībnieku darbus, pielaikot dažādu laikmetu cepures un tērpus, fotografēties, vizināties ar zirdziņu, kā arī baudīt gardumus un spirdzinājumus.

Arkādijas dārza folkfestivālā tiks svinēti arī Imanta Kalniņa dziesmu burtnīcas otrās daļas atvēršanas svētki. Tajā publicētas Austras Pumpures dziedātās Imanta Kalniņa dziesmas, tostarp “Sveces dziesma”, “Akāciju palags”, “Balāde par viņu un viņu”, “Mēness leitnants”, “Šūpuļdziesma”, “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Svētku diena” un citas, kopā vairāk kā trīsdesmit dziesmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+