×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. augusts, 2012
Drukāt

Rīgas svētkos lidos mūzikas pavadījumā

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Rīgas svētku laikā 18. un 19. augustā lidlaukā “Spilve” norisināsies Aviācijas svētki, kur varēs vērot nebijušu aviošovu, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Aviācijas eskadriļas un Valsts robežsardzes aviācijas paraugdemonstrējumus.

 

Krāšņākais svētku notikums solās būt aerobātikas sacensības “Riga Freestyle Aerobatic Master Cup”, kurās piedalīsies pasaules labākie piloti – Svetlana Kapaņina no Krievijas, Kastors Fantoba no Spānijas un Lielbritānijas pilots Džeralds Kūpers, kurš pasākumā vadīs pilnīgi jaunu lidaparātu.

SIA “Flights Unlimited” valdes loceklis Gints Bubiers stāsta, ka Aviācijas svētku laikā varēsim vērot vēl nebijušu sacensību un to tiesāšanas formātu. Pilotu meistarība tiks vērtēta divos pārbaudījumos. Vienā no tiem varēsim vērot lidojumu mūzikas pavadījumā, bet otrajā pilotiem būs jāīsteno frīstails ar trim iepriekš noteiktām figūrām. Sacensību muzikālo pavadījumu plānots translēt lokālajā FM radio, tāpēc programmas vērotājiem vēlams ierasties uz pasākumu, ņemot līdzi kādu nelielu radio atskaņotāju. Abas svētku dienas lidlauka apmeklētājiem būs arī neikdienišķa iespēja tuvumā iepazīties gan ar NBS un Valsts robežsardzes aviācijas lidaparātiem, gan glābšanas ekipējumu. Ikviens varēs iekāpt militārajā helikopterā, uzģērbt speciālo apģērbu un pat turēt rokā ieroci.

9.augustā, īsi pirms svētkiem, lidlaukā “Spilve” norisinājās arī atkārtotā Edvīna Brūveļa sastādītās “Latvijas aviācijas vēstures 1919 – 1940” atklāšana (attēlā). Grāmatas autors, kurš aizvada 89. dzīves gadu, bijis saistīts ar aviāciju kopš 12 gadu vecuma, kad aizrāvās ar aviomodelismu. Spārnos viņš pats pirmoreiz pacēlās 17 gadu vecumā, kad, būdams par jaunu, lai stātos militārajā dienestā, sāka nodarboties ar sporta aviāciju Latvijas Aeroklubā. Vēlāk E. Brūvelis lidojis visos – Latvijas brīvvalsts, vācu un krievu okupācijas – režīmos līdz 1972. gadam, kad par darbību aviācijā vācu okupācijas gados viņam aizliedza lidot. Tad viņš sāka rakstīt savu grāmatu, apkopojot piezīmes, ko veidojis visa aviatora mūža garumā. Izdevums pirmoreiz dienasgaismu ieraudzīja 2003. gadā. “Tajā aprakstīti Latvijas aviācijas ziedu laiki no dibināšanas līdz okupācijas pirmajiem gadiem. Mans mērķis, to veidojot, bija, lai katrs, kurš grāmatu izlasa, varētu salīdzināt, kā bija tad un kā ir tagad,” skaidro autors.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +21.8
Alūksne +17.6
Daugavpils +20
Saldus +19
Liepāja +17.8
Jelgava +22
Ventspils +17.2
Limbaži +17
Madona +20
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+