×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. augusts, 2014
Drukāt

Rīgas svētkos – plaša programma bērniem

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas svētku programmā iekļauta virkne pasākumu, kuros īpaši gaidītas būs ģimenes ar bērniem – tie ir koncerti, teātra, cirka un muzikālas izrādes, kā arī sportiskas aktivitātes, radošās darbnīcas, izzinošas spēles, rotaļas un aktīvas līdzdarbošanās iespējas, vēsta Rīgas dome.

Lielākie no bērnu pasākumiem gaidāmi 16. un 17. augustā Vērmanes dārzā – “Rīgas rotaļas. Sapņu tilti”, “Rīgas rotaļas. Ceļojums leļļu parkā”, kā arī svētku noslēgumā – pasākums “Tilts uz bērnību”, kas notiks 11. novembra krastmalā.

Sestdien, 16. augustā, Vērmanes dārzā bērnus aicina piedalīties radošajās darbnīcās un atrakcijās, vērot Nīderlandes ielu teātra trupas uzstāšanos, skatīties izrādi par Sīpoliņa piedzīvojumiem un klausīties koncertuzvedumu “Skaitļu pasaule”. Šeit varēs iepazīt dažādas Rīgas apkaimes – būs iespēja darboties ar Čiekurkalna čiekuriem, mākslas darbos pārvērst Pļavnieku pļavas un Purvciema purvu, mēroties veiklībā un spēkos Spīķeros.

Tāpat bērnus gaidīs “Zināšanu pagalmā”, kur Latvijas Universitātes zinātnieku un studentu vadībā notiks ķīmijas eksperimentu paraugdemonstrējumi, matemātiskas rotaļas, prāta spēles, fizikas likumu izzināšana, medicīnas “brīnumi” un robotu cīņas. “Maizes ielā” varēs iepazīt maizes cepšanas procesu un degustēt maizīti, savukārt “Grāmatu ielā” notiks vairāku jaunu grāmatu atvēršana, tikšanās ar grāmatu autoriem, konkursi un viktorīnas.

Svētdien, 17. augustā, bērni kopā ar draugiem, vecākiem un vecvecākiem aicināti piedalīties pasākumā “Rīga laiku lokos”, kas risināsies Lucavsalas aktīvās atpūtas zonā. Tajā varēs rotaļāties, fotografēties, iejusties kinoaktieru lomās un pasaku tēlos, izmēģināt savas prasmes loka šaušanā, kā arī iepazīt Rīgas dzelzceļa, kuģniecības un medicīnas vēsturi. Savu sportisko meistarību būs iespēja pārbaudīt basketbola, florbola, boulinga spēlēs un automodeļu sacensībās.

Šajā pašā dienā bērniem par pārsteigumu Vērmanes dārzs pārtaps par leļļu parku, kurā varēs paviesoties leļļu pasaulē — uzzināt, kā top izrādes Latvijas Leļļu teātra izziņas teltī, piedalīties pasaku iestudēšanā “Pasaku mājā”, iepazīt leļļu kino “Animācijas brigādes” darbnīcā, kā arī pašiem piedalīties leļļu veidošanas radošajās darbnīcās. Līdztekus Liepājas Leļļu teātra aktieru atveidotie pasaku tēli aicinās doties spēlēs un rotaļās.

Svētdien, 17. augustā, Rīgas svētki noslēgsies 11. novembra krastmalā ar pasākumu “Tilts uz bērnību”, kas būs veltīts ģimenei. Tajā tiks izspēlēti bērnu un pieaugušo kopīgi veidotie sapņu un mīlestības tilti par ģimenēm, prieku un brīnumiem. Visas dienas garumā no plkst. 12 līdz 18 darbosies radošās, sportiskās, tehniskās, izzinošās tematiskās darbnīcas un atrakcijas ar bērnu līdzdarbošanos.

Notiks koncertuzvedums ar pazīstamu mūziķu un bērnu muzikālo grupu piedalīšanos, izrāde “Sprīdītis”, Austrālijas akrobātu trupas “Strange fruit” uzstāšanās, kurā apvienoti akrobātikas, teātra, dejas un cirka elementi. Krastmalas apmeklētājus priecēs arī koncertprogramma “Re, kur es!”, muzikāla izrāde par Nezinīša piedzīvojumiem, dejotāju priekšnesumi tautas un sporta dejās, un bērnu iecienītā un tradicionālā muzikālā programma “Brīnumskapis”.

Svētku dienās bērni gaidīti arī Farmācijas muzejā uz kultūrizglītojošu ekskursiju, Konventa sētā pie Porcelāna muzeja uz suvenīru, rotaslietu veidošanas darbnīcām, Kalnciema kvartālā, festivālā “Dari pats”, kā arī tradicionālajā Seno spēkratu salidojumā, “Notikumu karuselī” Ķengaraga promenādē, starptautiskajās suņu adžiliti – šķēršļu pārvarēšanas sacensībās, un, protams, uz svētku uguņošanu.

Svētku dienās, 16. un 17. augustā, pilsētas sabiedriskais transports būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+