×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Rīgas svētkos rīkos Viduslaiku tirgu

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 15. augustā, Rīgas svētku laikā, no plkst. 11 Nēģu laukumā Centrāltirgū tiks rīkots īsts Viduslaiku tirgus, sola RPAS “Rīgas Centrāltirgus” komunikāciju speciālists Ivars Jakovels.

Tas atgādinās par senajām pilsētas tirdzniecības tradīcijām. No malu malām būs sabraukuši tirgotāji, skanēs Viduslaiku mūzika, tiks vārīta zivju zupa, kaltas Rīgas Vērdiņa monētas un darbosies dažādas radošās darbnīcas.

“Zināms, ka Rīga ir pilsēta ar senām tirdzniecības un amatniecības tradīcijām un Rīgas Centrāltirgus ir šo tradīciju turpinātājs – to apliecina fakts, ka mūsu tirgus joprojām ir viens no lielākajiem tirgiem Eiropā, turklāt laikā, kad iepirkšanās daudzviet notiek lielākoties lielveikalos, Rīgas Centrāltirgus tomēr ieņem būtisku lomu rīdzinieku ģimeņu ikdienas pārtikas iegādē. Tāpēc Rīgas svētkos aicinām uz Centrāltirgu izdzīvot seno laiku elpu Viduslaiku tirgu atmosfērā,” uzsver RPAS |Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

No plkst. 11 līdz 15 Centrāltirgus sirdī – Nēģu laukumā – rosīsies Viduslaiku tirgotāji un muzikanti, uz atklāta pavarda vārīsies zivju zupa, ikviens varēs izkalt savu Rīgas vērdiņu, liet sveces, pagatavot kaula, raga un koka priekšmetus, cept maizi, pielaikot bruņu un kaujas ekipējumu, dāmas – izcelt savu šarmu ar viduslaiku metodēm, savukārt mazākie tirgus apmeklētāji – pagatavot lelles no dabīgiem materiāliem un priecāties par trušiem, kas būs atceļojuši no Stellas Rubaņikas saimniecības Vecumniekos. Azartiskākie apmeklētāji varēs izmēģināt laimi Viduslaiku azartspēļu spēlēšanā.

Aktivitātes Rīgas Centrāltirgū tiek organizētas sadarbībā ar biedrību “Livonensis”, Vesturiskiaktivs.lv, Brīvdabas muzeja kalēju Vilni Vincēviču un viņa mācekļiem, kā arī kafejnīcu “Siļķītes un Dillītes”.

Rīgas svētku norises Centrāltirgū pieejamas ikvienam interesentam bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+