×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Rīgas svētkus svinēs trīs dienu garumā

Foto-LETAFoto-LETA

No 17. līdz 19.augustam Latvijas galvaspilsētā notiks Rīgas svētki, kuru ietvaros pilsētas centrā, Vecrīgā, Pārdaugavā un Mežaparkā notiks 50 dažādu kultūras un mākslas, kā arī sporta pasākumu, pavēstīja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Šī gada svētki veltīti 730.gadadienai kopš Rīgas iestāšanās Hanzas pilsētu savienībā 1282.gadā, akcentējot Hanzas kultūrvēsturiskā fenomena nozīmi pilsētas attīstībā, kas cauri gadsimtiem saglabājies Rīgas kultūrvēsturiskajās liecībās. Svētku laikā 18. un 19.augustā Rātslaukumā būs atvērtas Hanzas savienības pilsētu – Rostokas, Tallinas, Tartu, Kauņas, Vitebskas, Veļikij Novgorodas, Kingisepas, Valmieras, Kokneses, Straupes un Limbažu – prezentāciju teltis, kurās varēs iepazīt šo pilsētu piedāvājumu, vērot labāko amatnieku darbus.

Svētku laikā senās Hanzas atbalss būs jūtama gan viduslaiku tirdziņos Vecrīgā, gan koncertos un uzvedumos koncertzālēs, pilsētas laukumos un skvēros Vecrīgā, Vērmanes dārzā, Esplanādē. Svētku viesi varēs vērot seno automobiļu parādi Rīgas ielās “Rīga Retro 2012”, baudīt jūgendstila laika noskaņas pilsētas jūgendstila kvartālā Alberta ielā, piedalīties Ostas svētku atraktīvajos “Kanāla regates” un diennakts basketbola turnīra “Krastu mačs” pasākumos un, protams, vērot daudzveidīgo svētku programmu “Rīgas spēles un gaviles” 11.novembra krastmalā ar krāšņu uguņošanu svētku izskaņā.

Rīgas svētku laikā, 19.augustā, “Arēnā Rīga” uzstāsies Krievijas grupa “Mumiy Troll”, kuras uzstāšanos iesildīs grupa “Run Run Run” no ASV un “Losers” no Lielbritānijas, taču uz šo pasākumu biļetes jāiegādājas iepriekšpārdošanā.

Jau šobrīd plašā svētku programma pieejama svētku oficiālajā interneta vietnē “www.rigassvetki.lv”, un ar to var iepazīties jebkurš interesents. Informācija par pasākumiem tiks papildināta ik dienu, sniedzot detalizētas un izvērstas ziņas par katru no tiem. Aktuālajai informācijai par svētku aktualitātēm iespējams sekot arī sociālajos tīklos “www.twitter.com/rigassvetki”, “www.facebook.com/RigasSvetki” un “www.draugiem.lv/RigasSvetki”.

Svētkus piedāvā Rīgas dome sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un Rīgas Tūrisma attīstības biroju, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar pasākumu veidotājiem – uzņēmumiem un sabiedriskajām organizācijām.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +11.6
Daugavpils +13.6
Saldus +15
Liepāja +6.6
Jelgava +16
Ventspils +5.7
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +13
Draugiem Facebook Twitter Google+