Mobilā versija
Brīdinājums -2.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
12. jūlijs, 2016
Drukāt

Rīgas svētkus veltīs kino

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Rīgas svētki, kas šogad notiks no 12. līdz 14. augustam, būs veltīti kino tēmai, lai atgādinātu par pirmo kinoseansu Rīgā pirms 120 gadiem.

Trīs dienu garumā pilsētas ielās, skvēros, parkos un laukumos apmeklētāji varēs baudīt krāšņu un daudzveidīgu vizuālo un muzikālo pro­­grammu, iepazīt kino uzņemšanas un izrādīšanas procesam no tā pirmsākumiem Rīgā līdz pat mūsdienām. Rīgas svētki tiks atklāti piektdien, 12. augustā. Par godu pirmajam kinoseansam Rīgā 1896. gada 28. maijā tiks atvērta piemiņas zīme Līvu laukumā, bet Vērmanes dārzā, atskaņojot populāras latviešu, itāļu, franču un Holivudas kino melodijas, svētku ieskaņas koncertā “Saklausi kino!” muzicēs orķestris “Rīga”, solisti un grupa “Jumprava”. Grīziņkalna apkārtnē varēs baudīt grupas “Menuets” koncertu un kino pikniku ar režisoru Rozes Stiebras un Rolanda Kalniņa piedalīšanos, kā arī noskatīties R. Kalniņa mākslas filmu “Elpojiet dziļi”. Bet Rīgas svētku pēdējā diena 14. augustā būs veltīta iemīļotajam latviešu kino, kad 11. novembra krastmala pārvērtīsies lielākajā brīvdabas kinoteātrī Rīgā, kur rādīs mūsu kino labāko kadru izlasi.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+