×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

Rīgas trūcīgās ģimenes ar bērniem saņems “Latvenergo” kartes


Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Jau rīt Rīgas Sociālajā dienestā sāks izsniegt “Latvenergo” elektrības kartes sociāli mazaizsargātām ģimenēm ar bērniem. Dāvinājuma kartes summa – 53 lati – noderēs, lai segtu parādus par patērēto elektroenerģiju, turklāt apmaksātās elektrības patēriņam nav noteikts konkrēts termiņš. 


Šogad “Latvenergo” dāvāto elektrības norēķinu karšu saņēmēju loks ir būtiski mainījies. Agrāk tās izsniedza par trūcīgiem atzītiem iedzīvotājiem un garantētā minimālā ienākuma pabalsta saņēmējiem, bet nu tās tiks dāvātas sociāli mazaizsargātām ģimenēm ar bērniem. “Mums ir četras mērķa grupas, jo līdzšinējā pieredze rāda, ka cilvēkiem jūk dažādie statusi un viņi domā, ka karte pienākas neatkarīgi no tā, vai ir trūcīgs vai maznodrošināts,” saka AS “Latvenergo” mārketinga un klientu apkalpošanas direktore Solvita Linde. “Pirmā grupa ir trūcīgās ģimenes ar bērniem, kurām piešķirts trūcīgas ģimenes statuss. Otrā – ģimenes ar bērniem invalīdiem neatkarīgi no tā, vai ģimene ir trūcīga vai maznodrošināta. Trešā – audžuģimenes vai ģimenes, kurās bērni ir aizbildniecībā. Ceturtā – daudzbērnu ģimenes. Ar šo kategoriju situācija ir nedaudz komplicētāka, jo aprīlī, mainoties tarifam, mēs jau uzsākām atbalstu šīm ģimenēm, tās varēja pieteikties uz papildu 2400 kilovatstundām starta tarifā. Latvijā kopumā šo iespēju izmantoja aptuveni 10 000 daudzbērnu ģimeņu,” skaidro S. Linde.

Iepriekšējo akciju laikā bijusi problēma piešķirt šīs kartes tām ģimenēm, kurām nav tieši ar “Latvenergo” slēgtu līgumu.

S. Linde: “Tās, piemēram, bija ģimenes, kas dzīvo saimnieka mājā, kurā līgums par elektroenerģijas piegādi ir ar namu apsaimniekotāju, ar kuru tad īrnieki arī norēķinājās. Atbilstoši likumam juridiskajai personai šādu karti izsniegt nevarējām un arī ģimene pie elektrības norēķinu kartes tikt nevarēja.

 

Taču šogad esam raduši tam risinājumu. Tās daudzbērnu ģimenes, kuras nebūtu varējušas pieteikties uz papildu 2400 kilovatstundām, nu var pieteikties uz šo karti, jo summa dāvanu kartei ir līdzvērtīga – 53,70 lati un atbilst 500 kilovatsundām pēc pamata tarifa.”

 

Kā novērojuši uzņēmumā, 500 kilovatus ģimenes iztērē ļoti dažādi – vieniem to pietiek gadiem ilgi, otri izlieto jau mēneša laikā vai nodzēš uzkrāto parādu. “Stipri pieticīgos trūcīgo cilvēku mājokļos elektrību tērē ļoti maz. Katrā ziņā attiecība starp elektrības patēriņu un ienākumiem ir ļoti izteikta. Jo ienākumi lielāki, jo prasības pēc komforta arī lielākas,” atzīst S. Linde.

“Tas, ko redzam, runājot par elektrības patēriņu, – 48% Latvijas mājsaimniecību mēnesī vidēji patērē līdz 100 kilovatstundām. Ja skatās novadu griezumā, lielākais elektroenerģijas patēriņš ir tur, kur koncentrējas salīdzinoši pārtikušas mājsaimniecības – Garkalnē, Mārupē, Ādažos, Jūrmalā. Tālāk no Rīgas šis patēriņš ievērojami sarūk,” norāda uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Ivita Bidere.

Kartēm varēs pieteikties tik ilgi, kamēr tās būs pieejamas Sociālajā dienestā. Rīgai sagatavotas aptuveni 7500 kartītes, bet Latvijā kopumā – 40 000. Cik daudz šo karšu nepieciešams, aprēķina, vadoties no sociālo dienestu prognozēm par to, cik daudz saņēmēju varētu būt katrā mērķgrupā. “Prakse gan rāda – 100 tūkstoši karšu, kas bija domātas trūcīgajām mājsaimniecībām, gada laikā nav izdalītas un ir pašvaldības, kurās tās joprojām pieejamas,” norāda S. Linde.

 

Kartes varēs saņemt trīs Rīgas Sociālā dienesta teritoriālajos centros

soctabs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +3
Alūksne +1.3
Daugavpils +1.5
Saldus +1.8
Liepāja +2.9
Jelgava +1.4
Ventspils +3.1
Limbaži +2
Madona +0.4
Rēzekne +0.7
Draugiem Facebook Twitter Google+