×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2014
Drukāt

“Rīgas ūdens” plāno palielināt ūdens un kanalizācijas tarifus (4)

uudens2

Pašvaldības SIA “Rīgas ūdens” 2.janvārī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniegusi jaunus ūdensapgādes un kanalizācijas tarifus, informēja uzņēmumā.

Ūdensapgādes tarifu iecerēts palielināt līdz 0,65 eiro (0,457 latiem) par kubikmetru, bet kanalizācijas tarifu – līdz 0,66 eiro (0,464 latiem) par kubikmetru. Pašreiz ūdensapgādes tarifs ir 0,517 eiro (0,361 lats), bet kanalizācijas tarifs – 0,511 eiro (0,359 lati).

“Rīgas ūdens” valdes priekšsēdētāja Dagnija Kalniņa norādīja, ka, ņemot vērā vidējo ūdens patēriņu uz dzīvokli Rīgas daudzdzīvokļu namos, uz vienu mājokli sadārdzinājums varētu būt aptuveni 1,4 eiro (1 lats) mēnesī.

Savukārt “Rīgas ūdens”, paaugstinot tarifu, gūs papildu ieņēmumus aptuveni 8 miljonu eiro (5,5 miljonu latu) apjomā.

Kalniņa norāda, ka uzņēmumam ir vairāki apsvērumi, kas likuši celt tarifus. Pašreizējais tarifs apstiprināts 2007.gadā, un kopš tā laika elektroenerģijas izmaksas kāpušas par 87%. Tā kā “Rīgas ūdens” ir energoietilpīgs uzņēmums, izmaksas šī iemesla dēļ pieaugušas par vienu miljonu latu gadā.

Papildu izmaksas radījis pamatlīdzekļu nolietojums un klientu skaita samazinājums. “Ļoti strauji ir samazinājies pakalpojuma sniegšanas apjoms – kopš 2007.gada ūdens piegādes apjoms samazinās par 2% gadā. Rīga vēsturiski būvēta daudz lielākam iedzīvotāju skaitam, un infrastruktūra ir nemainīgs lielums, tāpēc, samazinoties apjomam, uzturēšanas izmaksas pieaug,” skaidro Kalniņa. Rīgā šī iemesla dēļ infrastruktūras uzturēšanas izmaksas kāpušas par 10%.

Kalniņa arī norāda, ka “Rīgas ūdens” ir veicis apjomīgas investīcijas bioloģiskās attīrīšanas stacijā Daugavgrīvā, kur pēdējo gadu laikā ieguldīti aptuveni 10 miljoni latu, ļaujot nodrošināt visu Rīgas notekūdeņu attīrīšanu atbilstoši Eiropas Savienības prasībām.

Vienlaikus SPRK jau 2010.gadā apstiprinājusi jaunu “Rīgas ūdens” tarifu aprēķināšanas metodiku, paredzot tajā iekļaut finansējumu uzņēmuma attīstībai. “Rīgas ūdens” gadījumā šī likme ir 5,8% gadā, kas jānovirza jaunajiem projektiem, skaidroja uzņēmuma vadītāja.

“Pēdējos gados esam veikuši apjomīgus ieguldījumus komunikāciju paplašināšanā Mārupē, Bolderājā, Katlakalnā, bet nākamajā plānošanas periodā prioritāte būs esošo komunikāciju atjaunošana, aizbīdņu un hidrantu nomaiņa, citādi nevaram uzlabot ūdens kvalitāti Rīgā,” pastāstīja Kalniņa.

Jaunos tarifus SPRK vērtēs aptuveni trīs mēnešus, un “Rīgas ūdens” cer, ka tie varētu stāties spēkā vasaras sākumā – maijā vai jūnijā -, kad lielie komunālo pakalpojumu rēķini par apkuri ir noslēgušies.

Jautāta, kā “Rīgas ūdenim” sokas ar ieceri piepelnīties ar 2012.gadā dibinātā meitasuzņēmuma “Aqua Riga” palīdzību, ražojot fasēto ūdeni, Kalniņa norādīja, ka no šī projekta “Rīgas ūdens” nav atteicies, bet mainīta uzņēmuma komercdarbības stratēģija, kas saistīta ar “tehnoloģisko aspektu maiņu, lai ražotu efektīvāk”. Komercdarbības jaunās stratēģijas rezultāti varētu būt redzami pēc trim mēnešiem.

Jau ziņots, ka, par spīti nozares uzņēmumu iebildumiem, Rīgas domes lēmums dibināt “Aqua Riga” pieņemts jau 2012.gada 12.jūnijā, bet 2012.gada 28.augustā uzņēmums reģistrēts Komercreģistrā. Uzņēmums plāno ražot pudelēs fasētu ūdeni, lai gūtu papildu ieņēmumus pilsētas ūdensapgādes sistēmas attīstībai. “Aqua Riga” darbības sākums vairākkārt jau ir atlikts, un patlaban tā darbība ir iesaldēta.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Rīgā ir slikts dzeramais ūdens. Bet pārdodot pudelēto ūdens, interešu konflikts. Jo nav ieinteresētie dot rīdziniekiem labu ūdeni, bet pārdot savu. Ja uzlabos dzeramās ūdens kvalitāti, tad Rīgas Ūdens pudelēs pārdošanas būs mazākas. Un pašvaldības ienākumi samazināsies. Īpaši tāpēc, ka lai taisīt šo ūdeni, ieguldīta nauda. Un Rīgas ūdens u Rīgas pašvaldība nebūs ieinteresēta uzlabot krānu ūdens kvalitāti.
  Tagad daudzie par ūdeni Rīgā pārmaksā. Jo maksā par ūdeni, kuru neizmanto dzeršanai. Un ir spiesti pirkt papildus dzeramo ūdeni atsevišķi. Tas ir „Rīgas ūdens” noziegums un Rīgas mēra ciniskā rīcība.
  Un cik no tarifa jaunā ies Rīgas pūdelētās ūdens attīstībai? Bez šis ūdens tarifi neaugtu tik ātri?
  Un cik iebiedēšanas tāpēc pielieto, lai rīdzinieki nelieto dzēšanai ūdeni no krāniem? Un pirktu Rīgas ūdeni veikalos, ļaujot RDomei pelnīt naudu un izskatīties labai un uzņēmīgai?

 2. Ko REGULĀTORS ir noregulējis, kāda ir atdeve no šī kantora iedzīvotājiem ? Vai vispār šis kantoris ir vajadzīgs ?

 3. Pamodiniet mūsu labi apmaksāto, bet pilnīgi nevarīgo REGULATORU – nu viņa uznāciens!

 4. rigas udens bležu kantoris Atbildēt

  tas visiem skaidrs taču.

Draugiem Facebook Twitter Google+