×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Rīgas Uzņēmējdarbības koledžu integrēs Banku augstskolas struktūrā

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete pirms jaunās valdības pirmās sēdes.

Šodien, 12.februārī, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, Banku augstskolas rektors Andris Sarnovičs un Rīgas Uzņēmējdarbības koledžas direktore Dzintra Gaile parakstīs memorandu par Rīgas Uzņēmējdarbības koledžas reorganizācijas procesa nodrošināšanu, integrējot koledžu augstskolas struktūrā.

Koledžas reorganizācijas procesā tiks veidota Banku augstskolas aģentūra, kura pārņems koledžas programmas atbilstoši augstskolā realizējamiem studiju virzieniem. Tāpat Banku augstskola pārņems koledžas funkcijas, finanšu līdzekļus, mantu un citas likumdošanā noteiktās tiesības un saistības.

Reorganizācijas rezultātā tiks paaugstināta Rīgas Uzņēmējdarbības koledžas īstenoto pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības un vidējās profesionālās izglītības programmu kvalitāte, kā arī tiks optimāli izmantots koledžas un augstskolas cilvēkkapitāls, infrastruktūra un finanšu resursi, portāls “LA.lv ” uzzināja IZM.

Plānotās pārmaiņas tiek īstenotas saskaņā ar Deklarācijā par Laimdotas Straujumas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību, kurā kā svarīgs uzdevums izvirzīts valsts augstskolu stratēģiskās specializācijas princips.

Tas ļaus nodrošināt valsts līdzsvarotai attīstībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu, kā arī novērst augstākās izglītības programmu nelietderīgu dublēšanos valsts augstskolās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+