×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. novembris, 2015
Drukāt

Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – nepārspējama (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Absolūti labākā – tāds tituls Draudzīgā aicinājuma fonda veidotajā skolu reitingā, tāpat kā iepriekšējos gados, piešķirts Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai.

Tā ir atkal soli priekšā citām skolām, iegūstot 8,29 punktus. Tas nozīmē, ka šīs skolas absolventi krietni labāk par citiem kārto centralizētos eksāmenus, jo reitingu veido, ņemot vērā šo eksāmenu rezultātus iepriekšējā mācību gadā. Ģimnāzijas direktors Māris Brasla, vaicāts, kāda ir viņa vadītās skolas panākumu atslēga, atbild: “Mums ir gan talantīgi skolēni, gan profesionāli un atbildīgi pedagogi. Skolēni skolā iekļūst konkursa kārtībā, un viņiem ir liela motivācija mācīties.” Lai iestātos ģimnāzijas 7. klasē, jāiztur konkurss: pieci uz vienu vietu, bet uz vienu vietu 10. klasē pretendē trīs līdz četri skolēni. Direktors neslēpj, ka skolēnus mācīties mudina arī iekšējā konkurence. Šķiet, ka arī tā ir skolas tradīcija: skolēni jūtas kā konkurenti un cenšas viens otru pārspēt.

Tuvākā sekotāja Rīgas Valsts 3. ģimnāzija ieguvusi vien 7,462 punktus. Tālākajā reitingā skolas viena no otras atpaliek tikai par dažām desmitdaļām. Kaut apbalvošanā, kas šodien notiks Cēsīs, tiks izceltas un atsevišķi suminātas labākās ģimnāzijas, pilsētu un lauku vidusskolas, izglītības iestāžu iegūtie punkti ļauj salīdzināt ģimnāzijas ar parastajām vidusskolām. Redzams, ka labākā pilsētu vidusskola ir Alojas Ausekļa vidusskola, kurai iepriekšējā mācību gadā gan bijis tikai viens absolvents, ieguvusi 7,95 punktus, tādējādi visu skolu kopvērtējumā nonākot otrajā vietā uzreiz aiz Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Tik augstu šī skola nokļuvusi pirmo reizi, pērn ieņemot daudz zemāku pozīciju, kas liek domāt, ka izcils bijis vienīgais skolas absolvents, nevis visa skola. Jāpiebilst, ka arī citas parastās vidusskolas punktu skaita ziņā pārspēj lielu daļu ģimnāziju. Piemēram, Rīgas Centra humanitārā vidusskola pārspēj visas valsts ģimnāzijas, izņemot divas labākās. Rēzeknē 1. vidusskola apsteidz abas pilsētas ģimnāzijas.

Reitings kārtējo reizi apliecina, ka arī laukos ir izcilas vidusskolas. Piemēram, Špoģu vidusskola aiz sevis atstāj gan daudzas ģimnāzijas, gan lielo pilsētu vidusskolas. Tā bija arī pērn. Šī gan ir visai liela lauku skola ar 17 absolventiem. Punktu ziņā tikai nedaudz atpaliek Pilsrundāles vidusskola, kurai bija vien pieci absolventi.

Atgriežoties pie reitinga uzvarētājskolas, jāsaka, ka Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolventi vislabāk nokārtojuši matemātikas un latviešu valodas, kā arī angļu valodas un dabaszinību eksāmenu. Jāpiebilst gan, ka latviešu valodā vairāk punktu ieguvis Alojas vidusskolas vienīgais absolvents, bet dabaszinībās rīdziniekiem pogas izgriež Aglonas un Špoģu vidusskolu absolventi. Bet, tā kā šajās skolās bijis daudz mazāks šī eksāmena kārtotāju skaits, saskaņā ar reitinga veidotāju izmantoto metodoloģiju minētās skolas šajā kategorijā atstātas ārpus konkursa. Vēstures eksāmenā vislabāk veicies Jelgavas Valsts ģimnāzijas absolventiem.

Ja paraugās, kā latviešu valodas eksāmenu kārtojuši skolēni, kas mācās mazākumtautību izglītības pro­grammā, redzams, ka vislabāk valsts valodu apguvuši Ādažu vidusskolas skolēni.

Latvijas labākās skolas Top 3

Lielpilsētu ģimnāzijas

Rīgas Valsts 1. ģimnāzija

Rīgas Valsts 3. ģimnāzija

Rīgas Valsts 2. ģimnāzija

Pilsētu ģimnāzijas

Cēsu Valsts ģimnāzija

Bauskas Valsts ģimnāzija

Siguldas Valsts ģimnāzija

Lielpilsētu 
vidusskolas

Rīgas Centra humanitārā 
vidusskola

Rīgas 64. vidusskola

Rēzeknes 1. vidusskola

Pilsētu vidusskolas

Olaines 1. vidusskola

Talsu Kristīgā vidusskola

Baldones vidusskola

Lauku 
vidusskolas

Špoģu vidusskola

Pilsrundāles vidusskola

Baltinavas vidusskola

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Žēl, ka reitingu veido tikai eksāmenu rezultāti, aiz kuriem neredzam kādi cilvēki veidojas. Cik mietpilsoniski, egoistiki un bez patriotisma sirdīs.

 2. Špoģi ruļavoj,sveicīņs Baļtinovai toža!!!

 3. Nav jau īsti korekti salīdzināt skolas, kurās skolēnus atlasa un uzņem tikai konkursa kārtībā, ar tām, kurām jāuzņem visi, kas deklarēti “mikrorajonā”. Un Rīgas 1. ģimnāzija jau gadu desmitiem ir ārpus konkurences.

 4. cik 1.ģimnāzijas audzēkņu papildus ņem privātskolotājus?

 5. Daļā no mazajām skolām skolotāji eksāmenos piepalīdz skolēniem …

  • Absolūts IDIOTISMS !!!
   Kā var salīdzināt DAŽĀDAS inteliģences ģimeņu, dažādu spēju, dažādas motivācijas mācīties bērnus ?
   Ko prot lauku bērni, to neprot pilsētu bērni, un otrādi !!!
   .
   KAUT KĀDA padomiskā SOCIĀLISTISKĀ SACENSĪBA !!!
   .
   Eksāmens vispār ir LAIMES SPĒLE, ja eksaminējamais un
   eksāmena jautājumu sastādītājs ir DAŽĀDAS MENTALITĀTES
   cilvēki !

  • centralizētos eksāmenos lāgā neticu, ir taču novērotāji no malas un vadītājs nav attiecīgā priekšmeta speciālists ,pats esmu vadījis matemātikas, ķīmijas ,vācu valodas eksāmenus ,kuros pats neko īsti nesaprotu. Palīdzēt var ja kārto kādu necentralizēto un tad arī tā palīdzība ir tāda ,lai būtu pozitīvs vērtējums ,taču cik nu vairs tādu eksāmenu vairs ir. Pie tam ja kādā eksāmenā kārtotāju skaits ir neliels ,tad eksāmenu rīko tikai vienā skolā ,kurā sabrauc no visām apkārtējām skolām un tur vispār neviens nevienu nepazīst

Draugiem Facebook Twitter Google+