Kultūra
Latvijā

Rīgas vasaras skolā pētīs pilsētas rajonu vizuālo identitāti 16

Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē 22 studenti no 14 valstīm ieradīsies Latvijā, lai piedalītos Rīgas vasaras skolā 2014, kuras tēma šogad – vizuālā identitāte, vēsta LU.

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) rīkotā vasaras skola sāksies ar neformālu dalībnieku pikniku uz jumta terases Vecrīgā, un noslēgsies ar dalībnieku īsfilmu pirmizrādi par Rīgas apkaimēm, uz kuru aicināts ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis.

Tā kā Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, Rīgas vasaras skolas temats šogad būs neparastā kultūra Latvijas galvaspilsētas apkaimēs. Paralēli lekcijām dalībnieki – mediju, žurnālistikas un filmu studenti – meklēs interesantas kultūras izpausmes tādās vietās, kas parasti paliek ārzemniekiem apslēptas, un veidos par tām dokumentālas īsfilmas.

[popular_posts title=”yes”]

Šogad vasaras skolā piedalīsies dalībnieki no Austrālijas, Azerbaidžānas, Čehijas, Igaunijas, Vācijas, Grieķijas, Itālijas, Kazahstānas, Polijas, Slovēnijas, Dienvidāfrikas, Tanzānijas, Apvienotās Karalistes un Uzbekistānas. Viņi tika atlasīti no 87 pretendentiem 41 valstī, kas pieteicās vasaras skolai. Šogad Rīgas vasaras skola notiek jau ceturto gadu pēc kārtas. Iepriekšējos gados kopā uzņemtas jau 18 īsfilmas par Rīgas mikrorajoniem, kuras var noskatīties mājas lapā rigasummerschool.eu.

Stipendijas studentiem piešķir Valsts izglītības attīstības aģentūra, DAAD, un citas publiskas un privātas organizācijas studentu mītnes zemēs. Rīgas vasaras skolu citos veidos atbalsta arī Live Riga, Sixt, Tele2, Venden, Pērnes čipsi un Vizuālās kultūras klubs.

Rīgas vasaras skola 2014 norisināsies no 3. līdz 17. augustam. Filmu pasaules pirmizrādes notiks sestdien, 16. augustā, plkst. 19 LU SZF. Ieeja – bez maksas.

Saistītie raksti
LA.lv