Rīgas velomaratonā uzvarējis latviešu riteņbraucējs Andžs Flaksis 0

Pieveicot vairāk nekā 190 kilometru garo distanci, 3.jūnijā “Tele 2” Rīgas velomaratonā uzvarēja latviešu riteņbraucējs Andžs Flaksis, kurš arī saņēma balvu kā labākais jaunais braucējs. Otro un trešo vietu ieņēma Igaunijas pārstāvji.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Kā aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji, Rīgas velomaratons 11.novembra krastmalā pulcēja teju 4000 dalībnieku. Dalībnieki startēja trīs distancēs – 87 kilometru garajā “Credit24” sporta distancē, 31,4 kilometru garajā tautas distancē un 15,7 kilometru garajā ģimenes distancē.

Velomaratona laikā notika UCI sacensības “Rīga Grand Prix”, kurās piedalījās 15 riteņbraukšanas komandas no Eiropas valstīm, tai skaitā valstu izlases no Latvijas, Somijas, Baltkrievijas un Igaunijas. Vienlaicīgi notika arī Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā U-23 vecuma grupā.

Pirmie distancē devās starptautisko sacensību “Rīga Grand Prix” dalībnieki. Finišējot ar lielu atrāvienu no pārējiem, uzvarēja Latvijas izlases pārstāvis Flaksis, kurš 191 kilometru garo distanci pieveica četrās stundās, 23 minūtēs un 39 sekundēs. Otrais finiša līniju šķērsoja komandas “Alpha Baltic-Unity Marathons.com” pārstāvis Erki Putseps, atpaliekot no uzvarētāja par minūti un 28 sekundēm, bet trešajā vietā ierindojās Igaunijas izlases dalībnieks Rene Madri.

Pēc sacensību direktora Igo Japiņa, UCI komisāra un dalībnieku atzinuma, šīs sacīkstes bija garas, grūtas un slapjas, jo nācās samirkt arī lietū un krusā, pēc tam izžūt un vēlreiz samirkt.

U-23 Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā uzvarēja Flaksis, otrais bija Andris Vosekalns, kurš pārstāvēja komandu “Rietumu-Delfin”, bet trešajā vietā ierindojās Toms Skujiņš no “La Pomme Marseille” komandas.

“Sacensību sākums bija ātrs, jo igauņi uzreiz uzdeva strauju tempu. Pēc tam visi draudzīgi braucām kopā. Tā kā man nav nekādu sprintera dotību, nolēmu jau laikus atrauties no grupas. Šodien braucu Latvijas izlases sastāvā, tādēļ distancē biju kopā izlases dalībniekiem Rihardu Bartuševicu un Tomu Skujiņu, un viņi faktiski palīdzēja man izcīnīt uzvaru,” pēc sacīkstēm stāstīja Flaksis.

87 kilometru “Credit24” Sporta distancē vīriešiem uzvarēja Krists Neilands (NN Sporta klubs), bet otro un trešo vietu ieguva Emīls Dreijers (NN Sporta klubs) un Andrejs Podāns. Savukārt no sievietēm ātrākā bija Madara Fūrmane, kurai sekoja Lelde Ardava (“Rietumu-Delfin”) un Jeļena Dovgaļuka (“Veloclub”). Ātrākās komandas šajā distancē bija NN Sporta klubs, RRS Purvciems un “Gandrs/Merida”.

31,4 kilometru Tautas distancē vīriešiem uzvarēja Kaspars Laurents (“La Flamme Rouge”), otrais bija Gatis Melgalvis (“Valmieras piens”), bet trešajā vietā ierindojās Ēvalds Pavlovs. No sievietēm distanci visātrāk veica Ulla Trukšāne (“Salaspils Zīriņi”) Viktorija Sipoviča (Rīgas Riteņbraukšanas skola) un Justīne Brūvere (Carnikavas sporta centrs). Ātrākās komandas bija “Vidzemes mērnieks/Ripo autocentrs”, VCA “Astoņi Kustoņi” un Policistu Velobiedrība.

Parādes braucienā balvu kā stilīgākā dalībniece ieguva Agnese Rakovska, grupas “Triānas Parks” soliste, kura trasē devās ar zilu bārdu. Balvu ieguva arī stilīgie puiši no komandas “Turība Turbo”. Savukārt apvienības “Duchbike” braucēji ieguva atraktīvākā kolektīva titulu.