×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. maijs, 2012
Drukāt

Rīgas veloparāde pulcē ap 1000 velobraucēju

velobrauceji

Rīgā pie Brīvības pieminekļa 1.maijā pulcējās ap 1000 velosipēdistu, lai dotos veloparādes braucienā uz Mežaparku, kur visas dienas garumā notiek veselīgam dzīvesveidam veltīti pasākumi, novēroja aģentūra LETA.

Brīvības pieminekļa laukumā šodien pulcējās visdažādākā vecuma braucēji, un līdz plkst.12.30 braucējiem laukumā jau kļuva par šauru. Parādes dalībnieku vidū bija gan velosipēdistu apvienību pārstāvji, gan policijas velobiedrības braucēji, sportisti, ikdienas velobraucēji un arī tādi, kam velosipēds ir brīvā laika pavadīšanas veids. Daudzi braucēji bija ieradušies arī ar bērniem, tomēr tikai retais uz parādi bija īpaši uzposies.

Parādes dalībnieki izmeta loku pa Z.A.Meierovica bulvāri, Krišjāņa Valdemāra ielu un Raiņa bulvāri un nogriezās uz Brīvības ielas. Krustojumā pie Bruņinieku ielas bija vērojami vairāki desmiti velobraucēju, kas gaidīja neoficiālā velobrauciena “Kritiskā masa” sākumu, taču viņi parādei nepievienojās. Oficiālās veloparādes organizatori neoficiāli atzīst, ka tās mērķis ir radīt alternatīvu ikgadējai “Kritiskās masas” akcijai.

Galvaspilsētas centrālās ielas parādes laikā pilnībā piederēja riteņbraucējiem, jo brauciena laikā ielas, pa kurām pārvietojās velosipēdisti, tika slēgtas citu transportlīdzekļu satiksmei. Velobraucēji bez starpgadījumiem turpināja ceļu līdz Mežaparka estrādei.

Veloparādē piedalījās arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) ar kundzi Jeļenu un vicemērs Andris Ameriks (GKR). Ušakovs uzsvēra, ka pašvaldība dara “visu iespējamo”, lai Rīgu padarītu velosipēdiem draudzīgāku – Daugavas promenādes rekonstrukcijas gaitā tiks izbūvēts veloceliņš gar Daugavu, šogad turpināsies Zaļā veloceliņa izbūve, tiek projektēti veloceliņi uz Dārziņiem un Bolderāju. Savukārt pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” atcēlusi velosipēdu pārvadāšanas ierobežojumus sabiedriskajā transportā un šovasar atkal izvietojusi velonovietnes pilsētas centrā.

Mežaparkā no plkst.12 līdz 17 notiek arī “Trīsriteņi HOPP” sezonas atklāšanas pasākums bērniem ar kustību traucējumiem. Tajā aicinātas piedalīties gan ģimenes, kurās aug bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām – kustību traucējumiem, gan jebkurš mazais un lielais interesents. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja izbraukt ar kādu no trīsriteņiem, piedalīties mini-stafetē vai vienkārši pavadīt brīvdienu veselīgi un iedvesmojoši.

Savukārt Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15, šovakar plkst.22 tiks atklāta brīvdabas kinoseansu sezona ar 1977.gada filmu “A sunday in hell”, kura uzņemta ar vairāk nekā divdesmit 16 milimetru kinokamerām velobrauciena “Tour de France” laikā un smalki izceļ velobraukšanas skaistumu.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +12.4
Alūksne +10.3
Daugavpils +11.9
Saldus +10.6
Liepāja +13.9
Jelgava +9.5
Ventspils +14.4
Limbaži +10
Madona +9.8
Rēzekne +9.2
+18
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+