×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Rīgas vidū stabuļu korī Latvija skan

Foto: Ieva Lūka / LETAFoto: Ieva Lūka / LETA

Pirmdien, 15. jūnijā, pašā Rīgas centrā pie Ministru kabineta atklāts XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku galvenā mākslinieka Ivara Mailīša interaktīvais vides objekts “Skaņu stabules “Latvija skan”” kurš ieskandina šīs vasaras trīs lielāko kultūras notikumu – Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku, Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku un Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” – pamatvērtības un veidos unikālu skaņas rakstu pilsētvidē, pastāstīja svētku sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

Vides objekts “Skaņu stabules “Latvijas skan”” ir liela izmēra metāla stabuļu komplekss, kas veido Latvijas kontūru no dažādiem Elizabetes un Brīvības ielu krustojuma skatu punktiem. Skaņu stabules Rīgā priecēs no 15. jūnija līdz 20. jūlijam, bet pēc svētkiem tās tiks uzstādītas pirmās Bērnu dziesmu dienas norises vietā, Madonas novada Praulienā, lai godinātu tās vērtības, kuras patiesi iedvesmo, stāsta Vasiļjeva.

Skaņu stabules ir arī kā tilts uz interaktīvajiem vides objektiem, kas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā priecēs Bastejkalna apmeklētājus.

“No ganu stabules skaņām, ērģeļu pasaules elpas un tautas gara dziesmas dzima Latvijas valsts. Bet pirms dzimšanas tika gatavots šūpulis. To veica mātes un tēvi, skolotāji un mācītāji. Un šūpulis sāka skanēt, auga un nobrieda tauta. Šīs skaņu stabules ir tautas gara liecinieki. No Vidzemes šūpoļkalna mēs tās atvedām uz Rīgu, lai šīs vasaras lielajos svētkos visiem pateiktu, ka pirms gandrīz 150 gadiem 1866. gada 18. jūlijā Madonas novadā notika pirmā lielā Bērnu dziesmu diena, kura ieskandināja ticību, cerību un mīlestību savai tautai un topošai Latvijai,” stāsta vides objekta autors Ivars Mailītis.

Vides objekta atklāšanā piedalījās kultūras ministre Dace Melbārde, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Sigen Pujāte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+