×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Rīgas zoo delverējas trīs lūšu mazuļi, ēzelīši un pērtiķēni (1)

Foto - Rīgas ZooFoto - Rīgas Zoo

Pavasarī daudziem dzīvniekiem dzimst vai šķiļas mazuļi, arī Rīgas Zoodārzā aplokos delverējas vesels pulks pēcnācēju – vieni jestrāki un rotaļīgāki, citi kautrīgāki un vairāk pieķērušies pie mātēm, informē zoodārzā.

Tāpēc jau šajā nedēļas nogalē – 9. un 10. maijā – svinēsim Dzīvnieku ģimeņu dienas Zoodārzā un godināsim čaklākās un kuplākās Rīgas Zooloģiskā dārza dzīvnieku ģimenes. Sestdien un svētdien no plkst. 12.00-16.00 visiem interesentiem būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē “Kā es augu!” un uzzināt saistošus faktus par dažādu dzīvnieku mazuļu attīstību.

Lūšu ģimenē šogad patīkams pārsteigums, jo kopš 2. aprīļa mātei Kamēlijai un tēvam Rubīnam nu jārūpējas par trīnīšiem. Vecāki ļoti pieskata ļepatot gribošos bērneļus un paslēpj tos no pārāk skaļas publikas. Uzvedoties klusām, var palaimēties ieraudzīt kuplo ģimenīti un pavērot viņu gādīgās rūpes par pēcnācējiem. Pērn piedzima viens puika Hercogs. Pagaidām šīgada mazuļu dzimums nav zināms, tādēļ lūšu draugiem – Jēkabpils pilsētai – vēl ir laiks izdomāt vārdus veseliem trim lūsēniem.

Huzārpērtiķu saimē trim mammām Čili, Čarai, un Čikai aprīlī katrai piedzimis viens mazulis. Jaunie pērtiķēni vēl kādu laiku uzturēsies savas mātes azotē un tikai vasarā sāks iepazīt pasauli atstatus no mammas.

Lauku sētā par “bērnu čalām” parūpējušās čaklās Romanovu šķirnes aitas – abām mammām katrai pa četrīšiem! Mazie melnie jēri ar baltiem lāsumiem uz galvas jau itin naigi seko līdzi mātei ikdienas gaitās.

Vienai no senākajām un retākajām ēzeļu šķirnēm Puatu ēzeļiem mammai Acilijai līdzi skraida divas nedēļas veca meitiņa Aurora. Šai šķirnei raksturīgs liels augums un ļoti garas ausis. Tās īpaši garas izskatās mazajai ēzelītei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lūsēniem-pušķīši

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.2
Alūksne +23.2
Daugavpils +22
Saldus +23
Liepāja +18.1
Jelgava +23
Ventspils +14.7
Limbaži +21
Madona +23
Rēzekne +22
Draugiem Facebook Twitter Google+