×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. septembris, 2013
Drukāt

Rīgas zoodārza biļetes pēc eiro ieviešanas varētu kļūt dārgākas

LETALETA

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs iesniedzis apstiprināšanai Rīgas domē biļešu cenrādi, kas varētu stāties spēkā, pārejot no latiem uz eiro. Noapaļojot summas, atsevišķām apmeklētāju kategorijām par zoodārza apmeklējumu būs jāmaksā vairāk nekā līdz šim.

 

Iecerēts, ka biļete pieaugušajiem, kas līdz šim maksāja 4 latus jeb 5,69 eiro, maksās 6 eiro, savukārt invalīdiem, politiski represētajiem un personām, kas pavada 1.grupas invalīdu vai cilvēku ratiņkrēslā, patlaban par biļeti jāmaksā 2 lati jeb 2,85 eiro, taču summu paredzēts noapaļot līdz 3 eiro.

Pieaugs arī ieejas maksa apmeklējumiem grupā, kurā ir vismaz 10 cilvēki. Vienam pieaugušajam patlaban grupā jāmaksā 3 lati jeb 4,27 eiro, bet šīs biļetes cenu paredzēts palielināt līdz 5 eiro. Tāpat bērniem no 4 līdz 18 gadu vecumam, studentiem, pensionāriem līdz 70 gadu vecumam un invalīdiem, kam grupas biļete līdz šim maksāja 2 latus jeb 2,85 eiro, grupas biļete maksās 3 eiro katram.

Tikmēr bērniem no 4 līdz 18 gadu vecumam, studentiem un pensionāriem līdz 70 gadu vecumam biļetes cena nedaudz samazināsies. Šiem apmeklētājiem patlaban par biļeti jāmaksā 3 lati jeb 4,26 eiro, taču šo summu paredzēts noapaļot uz leju – biļete maksās 4 eiro.

Ieejas maksa ģimenei – diviem pieaugušajiem un diviem bērniem vai vai vienam pieaugušajam un trīs bērniem – mainīsies minimāli. Patlaban ģimenes biļete maksā 12 latus jeb 17,07 eiro, bet pēc eiro ieviešanas biļete maksās 17 eiro. Papildu biļete vienam bērnam maksās divus eiro, kas ir nedaudz mazāk kā pašreizējie 1,50 lati jeb 2,13 eiro.

Arī zooloģiskā dārza filiālē Aizputes novadā, Kalvenes pagasta “Cīruļos”, biļešu cenas mainīsies, ieviešot eiro. Vienam pieaugušajam biļete maksā trīs latus jeb 4,26 eiro, bet, mainoties valūtai, biļetes cena tiks noteikta 4 eiro apmērā. Bērniem no 4 līdz 18 gadiem, pensionāriem līdz 70 gadu vecumam un invalīdiem patlaban jāmaksā 2 lati jeb 2,85 eiro, bet pēc noapaļošanas par biļeti būs jāmaksā 3 eiro.

Studentu biļetes, kas patlaban maksā 2,50 latus jeb 3,56 eiro, maksās 3,50 eiro, savukārt politiski represētajiem un personām, kas pavada 1.grupas invalīdu vai cilvēku ratiņkrēslā, par biļeti patlaban jāmaksā 1,50 lati jeb 2,13 eiro, kas tiks noapaļoti līdz 2 eiro.

No ieejas maksas zooloģiskajā dārzā arī turpmāk būs atbrīvoti bērni līdz 4 gadu vecumam, bērni invalīdi no 4 līdz 18 gadu vecumam un pensionāri no 70 gadu vecuma.

Zoodārza izstrādāto cenrādi rīt, 5.augustā, vērtēs Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputāti, bet gala lēmumu šajā jautājumā pieņems Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+