×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Rīgas zoodārza bruņurupucienes nokritušās svarā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Galapagu bruņurupucis ikgadējā svēršanas pasākuma laikā Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā.

Rīgas zooloģiskajā dārzā ceturtdien jau četrpadsmito reizi svērti Galapagu bruņurupuči. Tas tradicionāli tika uzticēts spēkavīram Raimondam Bergmanim, kuram šajā gadā palīgos aicināti kamaniņu braucēji brāļi Andris un Juris Šici.

Rupuču svēršana laikā secināts, ka zoodārza bruņurupucienes –  Trīna un Čelsija- gada laikā ir nokritušās svarā. Trīna zaudējusi astoņus kilogramus un sver 101 kilogramu, bet Čelsija – četrus kilogramus, un viņas svars ir 87 kilogrami, ziņo BNS.

Dzīvnieku svēršana esot ļoti būtiska, lai konstatētu, vai bruņurupučiem ir kādas veselības problēmas. Tās uzrādītu krasas izmaiņas svarā, par ko var uzskatīt 10 kilogramu zaudēšanu.

Galapagu bruņrupucienes 1995. gada decembrī Rīgas zooloģiskais dārzs saņēma no Čikāgas zoodārza. Tad viņas bija nepilnus divus gadu vecas. Savvaļā Galapagu bruņrupuči sastopami Galapagu salās. No atsevišķas saliņas apdzīvojošajām 15 šo bruņrupuču pasugām 5 jau ir izzudušas. Šīs sugas bruņurupuču tēviņi sasniedz 225 kg (rekords – 270 kg) svaru, mātītes – 100 – 150 kg. Iespējamais mūža ilgums – 150 un vairāk gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cik Šici piedalījās? Pēc teksta spriežot, vismaz 4 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+