×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīgas Zoodārzā durvis vērs atjaunotā abinieku un rāpuļu māja

Foto: Rīgas Zooloģiskais dārzsFoto: Rīgas Zooloģiskais dārzs

Attēlā: Purva varde

Ievadot 19. un 20. aprīlī paredzētās “Latvijas rāpuļu dienas”, Rīgas Zooloģiskajā dārzā trešdien, 16. aprīlī, svinīgā pasākumā tiks atvērta atjaunotā Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcija, informē zoodārzā.

Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijas ēkā pilnībā pārbūvēta ieeja un celiņš. Tagad ciemos pie čūskām, ķirzakām, vardēm un krupjiem bez pūlēm varēs ierasties arī cilvēki ar kustību traucējumiem un vecāki ar mazuļiem ratiņos.

Pārbūvēto ēkas ieeju izmēģinās biedrības “Babyroom” veidotājas Laura Buša, Linda Pavļuta un Anna Rozīte, kā arī un invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” pārstāvji.

Ikviens klātienē varēs iepazīties ar Latvijā sastopamajām čūskām, to paradumiem un dzīvesveidu. Rāmāko zoodārza zalkti būs iespējams arī paņemt rokās, lai nodemonstrētu, ka no šīm čūskām nav jābaidās ne pagalmā, ne ezermalas pļaviņā.

Svinīgajā ekspozīcijas atklāšanas pasākumā paredzēti arī čūskai nekaitīgas gūstīšanas un to pārvietošanas paraugdemonstrējumi.

Zoodārzā atzīmē, ka Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijā aplūkojami visu 13 Latvijā sastopamo abinieku un septiņu rāpuļu sugu pārstāvji.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19
Alūksne +16.4
Daugavpils +20.4
Saldus +20
Liepāja +21.2
Jelgava +19
Ventspils +20.9
Limbaži +21
Madona +21
Rēzekne +23
+16
+11
+8
Draugiem Facebook Twitter Google+