×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

Rīgas zoodārza kamieļi tiek pie jaunas mājas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēdējos gados Rīgas Zooloģiskais dārzs, tuvojoties jubilejai, ir centies sarūpēt prieku apmeklētājiem un arī dārza iemītniekiem, atklājot jaunas vai atjaunotas dzīvnieku mītnes. Šoreiz atjaunošanu piedzīvojusi Kamieļu māja. Visu vasaru ritēja intensīvi atjaunošanas darbi, un nu kamieļu saime ir atgriezusies savās mājās un var novērtēt celtnieku paveikto. Tāpēc piektdien, 3. oktobrī, plkst. 12.00 notiks rekonstruētās kamieļu ekspozīcijas svinīgā atklāšana, informē zoodārzā.

“Kad kāds dārza dzīvnieks pārceļas uz labiekārtotu un labturības prasībām atbilstošu mītni, tie vienmēr ir svētki visam zoodārzam. Esam priecīgi, ka šogad šis gods ticis kamieļiem, jo šie majestātiskie dzīvnieki Rīgas zoodārzā mituši jau kopš pašiem tā pirmsākumiem. Nu tie atkal priecēs apmeklētājus pašā dārza viducī”, prieku neslēpj Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš.

“Esam gandarīti, ka spējam sniegt arī savu ieguldījumu un radīt ko paliekošu dabas daudzveidības saglabāšanā. Tā kā ik mēnesi atbalstām dažādas cilvēku iniciatīvas un apņemšanās, tad nolēmām, ka pienākusi ir arī dzīvnieku kārta, un šo ieceri arī īstenojām,” skaidro Kamieļu mājas atjaunošanas galvenais atbalstītājs, finanšu nozares uzņēmuma “4finance” zīmola “SMScredit.lv” vadītājs Toms Jurjevs.

Kamieļi Rīgas zoodārzā bijuši apskatāmi visos laikos. Tie tika apmācīti gan kravu pārvadāšanai, gan sniega tīrīšanai, gan apmeklētāju vizināšanai. Reizēm kamieļi spītējušies un neklausījuši komandām. Savukārt, bērniem bijis bail no dzīvnieku lielā auguma, tādēļ ar laiku zoodārzs atteicās no vizināšanas ar kamieļiem.

Patlaban zoodārzā mīt seši kamieļi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+