Latvijā
Sabiedrība

Rīgas zoodārzā miris apmeklētāju pārbarots jērs 16

Aitas un kaza Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Foto – LETA

Pagājušajās brīvdienās Rīgas Zooloģiskajā dārzā no apmeklētāju pārbarošanas miris jērs, aģentūru LETA informēja Rīgas Zooloģiskā dārza Informācijas un izglītības nodaļas pārstāvis Māris Lielkalns.

Kā skaidroja Lielkalns, zoodārzs ir apmeklētājiem pretimnākošs, veidojot zemākus nožogojumus un voljērus, lai būtu iespējams labāk aplūkot dzīvniekus tuvumā, taču Lielkalns piebilst, ka no apmeklētāju puses sapratne reizēm izpaliekot. Apmeklētāji mēdz patvaļīgi barot dzīvniekus, ar bažām atzīst zoodārza pārstāvis.

Zoodārzā ir uzstādītas arī novērošanas kameras, taču, kā stāsta Lielkalns, ne vienmēr darbinieki var paspēt ievērot iekšējo noteikumu pārkāpumus un doties aizrādīt apmeklētājiem. Zoodārza apmeklētāju uzvedības noteikumi ir uzstādīti pie ieejām un bīstamākiem nožogojumiem. Tāpat tie ir izlasāmi uz zoodārza informatīvajām kartēm, kuras katrs apmeklētājs var saņemt ieejot zoodārza teritorijā.

Lielkalns uzsver, ka zoodārza dzīvniekus nedrīkst patvaļīgi barot ar līdzi paņemtu pārtiku. Jo īpaši tas esot attiecināms uz jaundzimušajiem zoodārza dzīvniekiem, kuriem noteiktu laiku uzturā ir jālieto tikai un vienīgi mātes piens.

Lielkalns arī pieminēja, ka Rīgas Zooloģiskais dārzs šīs vasaras sezonā plāno rīkot informējošus pasākumus apmeklētājiem, kuros varēs skatīties, kā zoodārza darbinieki baro tā iemītniekus. Apmeklētāji arī varēs uzzināt, kā patvaļīga zoodārza dzīvnieku barošana kaitē to veselībai.

LA.lv