×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

Rīgas zoodārzā miris apmeklētāju pārbarots jērs (3)

Aitas un kaza Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Foto - LETAAitas un kaza Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Foto - LETA

Pagājušajās brīvdienās Rīgas Zooloģiskajā dārzā no apmeklētāju pārbarošanas miris jērs, aģentūru LETA informēja Rīgas Zooloģiskā dārza Informācijas un izglītības nodaļas pārstāvis Māris Lielkalns.

Kā skaidroja Lielkalns, zoodārzs ir apmeklētājiem pretimnākošs, veidojot zemākus nožogojumus un voljērus, lai būtu iespējams labāk aplūkot dzīvniekus tuvumā, taču Lielkalns piebilst, ka no apmeklētāju puses sapratne reizēm izpaliekot. Apmeklētāji mēdz patvaļīgi barot dzīvniekus, ar bažām atzīst zoodārza pārstāvis.

Zoodārzā ir uzstādītas arī novērošanas kameras, taču, kā stāsta Lielkalns, ne vienmēr darbinieki var paspēt ievērot iekšējo noteikumu pārkāpumus un doties aizrādīt apmeklētājiem. Zoodārza apmeklētāju uzvedības noteikumi ir uzstādīti pie ieejām un bīstamākiem nožogojumiem. Tāpat tie ir izlasāmi uz zoodārza informatīvajām kartēm, kuras katrs apmeklētājs var saņemt ieejot zoodārza teritorijā.

Lielkalns uzsver, ka zoodārza dzīvniekus nedrīkst patvaļīgi barot ar līdzi paņemtu pārtiku. Jo īpaši tas esot attiecināms uz jaundzimušajiem zoodārza dzīvniekiem, kuriem noteiktu laiku uzturā ir jālieto tikai un vienīgi mātes piens.

Lielkalns arī pieminēja, ka Rīgas Zooloģiskais dārzs šīs vasaras sezonā plāno rīkot informējošus pasākumus apmeklētājiem, kuros varēs skatīties, kā zoodārza darbinieki baro tā iemītniekus. Apmeklētāji arī varēs uzzināt, kā patvaļīga zoodārza dzīvnieku barošana kaitē to veselībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

 2. kā tad, visi uzreiz jau zina un visos portālos, ka apmeklētāju pārbarots…

 3. Kāds jērs? Tā ir liela aita

Draugiem Facebook Twitter Google+