×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīgas Zoodārzā nedēļas nogalē darinās putnu būrus (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kā katru pavasari, arī šogad Rīgas Zooloģiskajā dārzā sestdien, 5.aprīlī, un svētdien, 6. aprīlī, risināsies “Putnu dienas”, kuru laikā darbosies tradicionālā “Dzeņa darbnīca”, liecina Rīgas Zoodārza informācija.

No plkst. 12 līdz plkst. 15 zoodārzā Rīgas zoodārzā atkal skanīgi klaudzēs āmuri, un apmeklētājiem būs iespēja pieredzējušu speciālistu uzraudzībā iemācīties izgatavot zīlīšu un strazdu būrus. Turklāt netiks liegts pašu pagatavoto mākslīgo ligzdvietu nest līdzi un piekārt savu māju apkaimē putniem tīkamā vietā.

Šajā Latvijas putniem veltītajā labdarības pasākumā iecerēts izgatavot 250 būrīšus sīkajiem dobumperētājiem – zvirbuļiem, zīlītēm un mušķērājiem, 250 būrīšus strazdiem, kā arī 30 būrus pupuķiem, kas šogad izpelnījušies “Gada putna” godu.

Šiem skaistajiem un retajiem putniem, kuru izplatība Latvijā vēl nebūt nav detalizēti izpētīta, mākslīgās ligzdvietas “Dzeņa darbnīcā” tiks gatavotas kopā ar Latvijas ornitoloģijas biedrības (LOB) programmas “Pupuķi” vadītāju Viesturu Ķerus.

Izgatavotie pupuķu būri tiks izvietoti piemērotās vietās Ādažu militārajā poligonā, kur pupuķis ļoti labprāt apmetas uz dzīvi. Būru darināšanā piedalīsies gan Latvijas Bruņoto spēku karavīri, gan arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +27.9
Alūksne +24.4
Daugavpils +26.2
Saldus +25
Liepāja +19.6
Jelgava +27
Ventspils +17.4
Limbaži +23
Madona +25
Rēzekne +25
Draugiem Facebook Twitter Google+