Mobilā versija
+4.3°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
19. marts, 2015
Drukāt

Rīgas zoodārzā nonācis piekrastē atrasts novārdzis roņu mazulis

Foto: Rīgas zooloģiskais dārzsFoto: Rīgas zooloģiskais dārzs

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) speciālisti pirmdien pēcpusdienā Rīgas Zooloģiskajā dārzā nogādāja pelēkā roņa mazuli, kurš bija atrasts piekrastē Jūrmalā.

Pēc pirmās apskates konstatēts, ka ronēns ir apmēram trīs četras nedēļas vecs, novārdzis un dabā izdzīvot nebūtu spējīgs, informē Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Vienlaikus zoodārza pārstāvji norāda, ka pēc iepriekšējo gadu pieredzes aculiecinieki ziņo un aicina glābt veselīgus un savvaļā izdzīvot spējīgus ronēnus. Tāpēc zoodārzs kopā ar DAP speciālistiem preses konferencē piektdien skaidros, kā iedzīvotājiem rīkoties, atrodot pludmalē baltu, pūkainu vai jau pelēku roņu bērnu.

Jau ziņots, ka, iestājoties siltākam laikam, jūras krastā nereti ir manāmi ronēni, kuriem cilvēki dažkārt cenšas palīdzēt, taču DAP speciālisti aicina to nedarīt un mudina likt mierā dzīvniekus. Gadījumā, ja krastā gadās ieraudzīt dzīvu roni, tam nevajadzētu pievērst īpašu uzmanību, jo dzīvnieks atrodas savā vidē un, visticamāk, tikai atpūšas. 

Speciālistu palīdzība jāmeklē vien gadījumā, ja ronis ir ievainots vai acīmredzami novārdzis. Taču arī tad to aiztikt nedrīkst. Šādā gadījumā DAP aicina ziņot speciālistiem, zvanot pa tālruni 67509545, 29198590.

Infografikas autors: Rīgas Zooloģiskais dārzs.Infografikas autors: Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +4.3
Alūksne +2.1
Daugavpils +2.3
Saldus +3.6
Liepāja +6.3
Jelgava +3.9
Ventspils +4.6
Limbaži +3
Madona +2.8
Rēzekne +2.3
Rīgas zoodārza jaunā lauvene Tori gozējas pirmajā fotosesijāŠogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte Tori no Tallinas zoodārza ieradās jau 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+