×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. novembris, 2013
Drukāt

Rīgas Zoodārzā pasaulē nākuši trīs pērtiķēni (1)

Foto: Rīgas Zoodārza arhīvs.Foto: Rīgas Zoodārza arhīvs.

Šomēnes Rīgas Zooloģiskajā dārzā nākuši pasaulē trīs pērtiķēni – jauks mazulis piedzimis Bolīvijas Asaras naktspērtiķu, bet braši dvīņi – Ziemeļbrazīlijas kalitriksu ģimenē, portālu “LA.lv” informēja Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Ziemeļbrazīlijas kalitrikss ir augumā sīks, vāveres izmēra pērtiķis, kam nenākas viegli tikt galā ar salīdzinoši prāvajiem bērniem, kuri pirmās dienas pavada izmisīgi ieķērušies mātes muguras vilnā. Tomēr jau pāris dienas pēc dzimšanas novērots, ka gādīgais tēvs pēcnācējus pārņem savā gādībā. Drīzumā mātei pērtiķēni tiks uzticēti tikai barošanas laikā.

Ziemeļbrazīlijas kalitriksi Rīgas zoodārzā vairojas samērā regulāri, un arī šobrīd mazo dvīņu audzināšanā mēģina iesaistīties gada sākumā dzimušais jaunulis, kuru viegli atšķirt no pieaugušajiem, jo tam nav šai sugai raksturīgo kuplo, balto matu pušķu ausu rajonā, klāsta Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Mazuļa ienākšana Bolīvijas Asaras naktspērtiķu ģimenē nav nekas īpašs, jo Tropu mājas naktsdzīvnieku ekspozīcijā mītošie naktspērtiķi ar mazuli var palepoties teju ik gadu. Tomēr šis mazulis ir īpašs, jo viņa māti Nīnu tūdaļ pēc piedzimšanas 2007.gada oktobrī māte pameta un zoodārza darbiniecēm nācās veltīt ne mazums pūļu, lai radību ne tikai uzturētu pie dzīvības, bet arī izaudzinātu par pilnvērtīgu pērtiķi, kurš varētu atgriezties naktspērtiķu saimē.

Mazulim pastāvīgi atskaņoja pieaugušo pērtiķu balss ierakstus, un krietnu laiku pirms atlaišanas lielajā pērtiķu saimes miteklī Nīna uzturējās atsevišķā būrī. Nīnas mazuļa piedzimšana tika gaidīta ar lielām bažām, jo nebija pārliecības, ka savulaik mākslīgi izbarota māte pratīs apieties ar savu mazuli. Pašlaik visas pazīmes rāda, ka viss būs kārtībā, norāda zoodārzā.

Bolīvijas Asaras naktspērtiķi ir iekļauti apdraudēto sugu sarakstā, un Rīgas zoodārzs piedalās starptautiskajā šīs sugas saglabāšanas programmā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Patīkami jaunumi, burvīgi dzīvnieki un brīnišķīgi darbinieki.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11
Alūksne +8.9
Daugavpils +12
Saldus +11
Liepāja +6.1
Jelgava +12
Ventspils +6.4
Limbaži +7
Madona +11
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+