×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Rīgas zoodārzā piedzimuši divi tīģerēni – Tors un Odins (Video) (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Odins ar Katrīnu

Šovasar Rīgas zoodārzā piedzimuši divi jauni tīģerēni – Tors un Odins, aģentūru LETA informēja zoodārzā.

Amūras tīģerēni dzimuši jau šā gada 13.augustā, taču informācija sabiedrībai par tiem darīta zināma tikai tagad, kad viņi jau ir paaugušies un veiksmīgi pārcietuši obligāto vakcināciju.

Tīģerēni nāca pasaulē Amūras tīģerienei Katrīnai, kas savus pirmos mazuļus laida pasaulē 2011.gadā. Tomēr satraukusies par ielas un tramvaja trokšņiem, viņa mazuļus atteicās barot, tāpēc vienīgo izdzīvojušo – Klifu – izaudzināja zoodārza darbinieces. Tāpēc zoodārza darbinieki ziņas par šā gada mazuļiem turēja noslēpumā, lai novērotu, kā uzvedas tīģeru mamma.

Pašlaik tīģerēni vēl nebūs apskatāmi klātienē, bet no 27.novembra katru dienu no plkst.10 līdz 13 ikvienam būs iespēja viņus vērot tiešsaistē zoodārza un uzņēmuma “Lattelecom” mājaslapās.

Augustā dzimušajiem mazuļiem vārdi doti par godu skandināvu dievībām – Toram, kas ir pērkona un auglības dievs un Odinam – dievu, kara valdniekam. No abiem kaķēniem prāvāks patlaban ir Tors- viņš 14.novembrī svēra 15,2 kilogramus, bet brālis – par diviem kilogramiem mazāk.

Mazie tīģerēni jau kopš sešu nedēļu vecuma ēd gaļu, taču paralēli vēl arī mātes pienu. Pagaidām vēl tīģeriene savus bērnus sargā no trokšņa un burzmas. Turklāt abi tīģerēni vēl ir mazi un nogurst no garām pastaigām, tāpēc tās aplokā nebūs ilgākas par divām līdz trim stundām – no plkst.10 līdz 13, kad arī varēs tiešsaistē vērot abu mazuļu rotaļas, kas ar katru dienu solās būt arvien trakulīgākas.

Pēcpusdienās gan laukums būs tukšs, jo tad pastaigā būs devies tīģeris Pans Janeks.

Savvaļā ir atlicis mazāk nekā 500 Amūras tīģeru sugas pārstāvju. Suga izzūd pateicoties malu medībām un mežu izciršanai Krievijas Tālajos austrumos un Ķīnā. Lai saglabātu ģenētiski pilnvērtīgi Amūras tīģeru augu, ir izveidota Amūras tīģeru apdraudēto sugu saglabāšanas Eiropas programma. Kopumā programmā piedalās 88 Eiropas zooloģiskie dārzi, kuru kolekcijās ir 232 tīģeri. Lai arī ne visi dižkaķi ir vērtīgi vairošanai, Rīgas zoodārza tīģeru pāris rangā ieņem augstas vietas, kas nozīmē, ka viņu pēcnācēji ir ļoti vēlami un to piedzimšana ir būtisks ieguldījums sugas saglabāšanas programmas realizācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kāpēc nevarēja iedot latviskus vārdus? Mazvērtības komplekss?

  2. Cik mīļi”kaķīši!
    Lai tie izaug stipri,skaisti,lieli!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.9
Alūksne +12.4
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12
Ventspils +13.2
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+