×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Rīgas zoodārza Putnu dienās šogad taps būri arī meža susuriem

Foto: Māris PilātsFoto: Māris Pilāts

Daugavpils rajons, Ilgas.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā šajās brīvdienās – 28. un 29. martā – risināsies tradicionālās Putnu dienas, kuru laikā taps būri gan putniem, gan meža susuriem, liecina Rīgas zoodārza informācija.

Zoodārzā klāsta, ka Dzeņa darbnīcā no plkst. 12 līdz plkst.15 klaudzēs āmuri un apmeklētājiem pieredzējušu zoodārza speciālistu uzraudzībā būs iespēja iemācīties izgatavot zīlīšu vai strazdu būri. Turklāt, pašu pagatavoto mākslīgo ligzdvietu drīkstēs nest līdzi un piekārt putniem tīkamā vietā savu māju apkaimē.

Šogad iecerēts izgatavot 300 būrīšus sīkajiem dobumperētājiem putniem – zīlītēm, zvirbuļiem un mušķērājiem, tikpat mākslīgās ligzdvietas mājas strazdiem, kā arī 100 būrus neputniem – meža susuriem.

Iepriekšējos gados “Dzeņa darbnīcā” demonstrēta visdažādāko putnu mākslīgo ligzdvietu izgatavošana – ligzdas pamatne stārķiem, ligzdas kastes pīlēm un lauka piekūniem, būri garastes pūcēm, meža pūcēm un mazākajām pūcītēm – apodziņiem, zaļajai vārnai un pupuķim, kā arī sarežģītākas konstrukcijas būri erickiņiem, kuros labprāt olas dēj arī dzeguzes. Tāpat ir būvētas slēptuves sikspārņiem.

Taču šogad sadarbībā ar Latvijas Vides aizsardzības fondu un Daugavpils Universitātes dabas izpētes un vides izglītības centru (DU DIVIC) kārta pienākusi meža susuriem.

Meža susuris ir reti sastopams un iekļauts Latvijas īpaši aizsargājamo sugu sarakstā. Tas dzīvo Latvijas dienvidaustrumos Daugavpils novadā dabas parkā “Silene”. Šis naktī aktīvais grauzējs apdzīvo jauktus skujkoku mežus ar lapu koku piejaukumu un attīstītu krūmu stāvu. Susuru apdzīvotos mežos neatņemama sastāvdaļa ir lazdas un ozoli.

Šogad DU DIVIC paspārnē plānota meža susura dabas aizsardzības plāna izstrāde. Projekta īstenošanas laikā susurim piemērotās vietās tiks izvietotas 100 mākslīgās ligzdvietas, kas speciāli pielāgotas iemītnieku kontrolēšanai pētnieciskos nolūkos. Izgatavojot būri susurim Putnu dienās Zoodārzā, ikviens apmeklētājs sniegs savu ieguldījumu šīs sugas izpētē un saglabāšanā.

Zoodārzā piebilst, ka šogad Putnu dienas 11. un 12. aprīlī notiks arī Rīgas Zooloģiskā dārza filiālē “Cīruļi”. Tāpēc visi tie, kas nepaspēs putnu vai susuru būri izgatavot šajā nedēļas nogalē Rīgā, laipni aicināti pēc Lieldienām uz Kalveni.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.0
Alūksne +15.5
Daugavpils +17.7
Saldus +15.4
Liepāja +15.6
Jelgava +16.4
Ventspils +15.1
Limbaži +15
Madona +16.3
Rēzekne +16.4
Draugiem Facebook Twitter Google+