×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. februāris, 2012
Drukāt

Rīgas zoodārzs izsludinājis Tropu mēnesi

zalktis1

Rīgas zooloģiskais dārzs jau desmito gadu pēc kārtas februāri izsludinājis par Tropu mēnesi, aģentūru BNS informēja zoodārza informācijas dienestā. Tropu mēneša pasākumi sāksies 4.februārī un ilgs līdz 26. februārim, kad apmeklētājiem būs iespēja izzināt silto zemju augu un dzīvnieku noslēpumus.

“Drosminieku maršruts pašiem zinātkārajiem un drosmīgākajiem sniegs gan piedzīvojumu, gan pārdzīvojumu izjūtas. Kā nu ne, ja pastaigāties dosies te zaļā iguāna, te boačūska. Ar savu maskēšanās meistarību iepazīstinās zarkukainis. Saskaitīt kājas aicinās šņācējprusaks un ar smaržas nozīmi naktsdzīvnieka ikdienā iepazīstinās tūkstoškājis,” ar programmu iepazīstina zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Katru nedēļas nogali uzmanības centrā nonāks kāds no Tropu meža faunas un floras pārstāvjiem.

4. un 5. februāris būs veltīts Pūķa gadam, kad plašāk tiks stāstīts par Mangrovju varānu, Zagrosas tritonu, kā arī tiks noskaidrots, kuru augu un kāpēc sauc arī par pūķa koku.

11. un 12. februāris būs veltīts Tropu mājas tupajai un nepentei, moko un pundurplanētājkuskusam.

18. un 19. februārī uzmanības lokā nonāks tropisko varžu krāšņā komanda – dendrobati, indesvardes, mantellas, litorijas, piešvardes, putotājvardes, kārpvardes, racējvardes un ragvardes. Savs iepazīšanās stāsts arī bromēlijai – vienam no interesantākajiem tropu meža augiem, norāda zoodārza pārstāvis.

25. un 26.februārī uzmanības centrā būs kukaiņu pasaule un vienlaikus stāsts par 2012. gada kukaini Latvijā – spožo skudru.

Darba dienās skolēnu grupas var pieteikties nodarbībām “Tropu meža noslēpumi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+