×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. aprīlis, 2013
Drukāt

Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiek rāpuļu dienas

Foto-LETAFoto-LETA
Šodien un rīt, 21.aprīlī, Rīgas Zooloģiskajā dārzā pirmo reizi notiek rāpuļu dienas, kuru laikā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar Latvijas rāpuļu daudzveidību un dzīvesveidu, gaisinot mītus un aizspriedumus, kas nepamatoti izplatīti sabiedrībā, it īpaši jau attieksmē pret čūskām.

Latvijā sen gaidītais siltais laiks strauji modina kukaiņus un abiniekus. Saulītē sildīties izlien arī ķirzakas un čūskas, kas daudziem cilvēkiem izraisa nepatiku un bailes.
Zooloģiskais dārzs rīko Latvijas rāpuļu dienas, lai cilvēkos palīdzētu veidot saprātīgu attieksmi pret čūskām. Rāpuļu dienu moto ir “Esi draugs – ļauj čūskai dzīvot!”.
Rāpuļu dienās no plkst.12 līdz 16 Latvijas rāpuļu un abinieku ekspozīcijā darbosies pētnieku darbnīca “Iepazīsti Latvijas čūsku pasauli!”, kurā ikviens varēs iesaistīties interesantās un izzinošās nodarbēs, izvingrināt kājas mītu un patiesību spēlē, kā arī iepazīties ar rāpuļu vairošanās atšķirībām.
Šajās dienās varēs arī mēģināt noskaidrot, kas tad izraisa nepatiku un bailes no čūskām.
Latvijas rāpuļu un abinieku ekspozīcijā aplūkojamas visas trīs Latvijā sastopamās čūsku sugas – zalktis, odze un gludenā čūska, kā arī pārējie mūsu vietējie rāpuļi un abinieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+