Kultūra
Mūzika

Rigoleto parafrāzes no Marko Alesi0

Publicitātes foto

Siguldas koncertzālē “Baltais Flīģelis” 24. februārī izskanēs itāļu pianista Marko Alesi solo koncerts “Parafrāze no Rigoletto”, kas pirmo reizi tiks atskaņots Latvijā. Pianists izpildīs komponistu B. Galuppi, J. S. Baha, F. Busoni, F. Šopēna, Ŗ. Vāgnera, F. Lista un Dž. Verdi brīnišķīgo mūziku.

Itālijas pianists Marko Alesi uzskata, ka katru reizi, atrodoties uz skatuves, viņam ir jāsniedz vēstījums skatītājam – kaut kas tāds kas ir svarīgs, skaists, priecīgs, skumjš vai pat sāpīgs. “Mūzika ir emocijas. Instrumenti ir kā cilvēki dialogā,” teic pianists.

“Viņš iegrimst dziļi mūzikas harmonijā, tādējādi radot spēcīgu saikni ar auditoriju, kas neizzūd. Marko Alesi pārsteidza visus ar savu aizraujošo interpretāciju izpildot Šopēna Polonēzi un Valsi, tādējādi radot neaizmirstamu mūzikas vakaru,” tā par pianistu raksta Itālijas žurnāls “Il secolo XIX”. Savukārt profesors Klaudiuss Tanskis par savu studentu teic: “Marko Alesi ir unikāls mākslinieks ar interesantu repertuāru, kurš tiek izpildīts ar neparastu talantu. Klausīties viņā – tas vienmēr ir triumfs.” M. Alesi mūzikas fani par pianista koncertiem ar sajūsmu bilst: “Koncertcikla atskaņojums Universitātes auditorijā un tiešraide Peru klausītājiem bija izcils M. Alesi un “Alesi Ensemble” sniegums, kas satricināja! Pianista M. Alesi interpretācija bija pilna radošuma un izsmalcinātības, individualitātes un meistarības!”

“M. Alesi muzikālā izglītība un talants ļāva viņam uzsākt aizraujošu karjeru, kas viņu aizvedusi daudz kur pasaulē, piemēram, Peru, kā arī visā Eiropā, tai skaitā Itālijā, Vācijā, Austrijā, Polijā un Lietuvā. Viņš bija pirmais itāļu pianists, kurš spēlēja labi pazīstamo lietuviešu komponistu M. K. Čurļoni. Pianists ir sadarbojies ar Torino Nacionālo “RAI” orķestri, kā arī viņam bijušas brīnišķīgas sadarbības ar vairākiem citiem orķestriem, piemēram Milānas klasisko orķestri, orķestri “Sinfonica Giovanile Fiaminga”, Zalcburgas Mocarta kamerorķestri “CIS”, Zalcburgas filharmoniķiem un Peru nacionālo simfonisko orķestri “OSN”,” stāsta koncerta producente Vigaile Karpavičiūte un atklāj pianista radošo izaugsmi: “2003. gadā mākslinieks nodibina savu muzikālo apvienību “Alesi Ensemble Salzburg”, iepazīstinot klausītājus ar kamermūzikas repertuāru un regulāri uzstājoties koncertu sezonā “Amici della Musica” vai “Mūzikas draugi” Zalcburgā. M. Alesi ir lepns un priecīgs, ka viņam izveidojusies interesanta radoša sadarbība ar vienu no mūsdienu nozīmīgākajiem komponistiem un Zalcburgas Mozarteum “Sommer Akademie” direktoru A. Mullenbahu. M. Alesi bija pirmais pianists, kurš izpildīja A. Mullenbaha “Plūsmas”.”

 

24. II 19.00 koncertzālē “Baltais flīģelis”, Siguldā

Biļetes “Biļešu serviss” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: No EUR 8 līdz EUR 15

LA.lv