×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
5. marts, 2018
Drukāt

Rīgu vaktēs pamatīgi – izvietos vēl 40 videokameras ielās

Foto - LETA/Lita KroneFoto - LETA/Lita Krone

Arhīva foto. Rīgas pašvaldības policija videonovērošanas kamerās uzmana situāciju Rīgas ielās.

Rīgas pašvaldības policija (RPP) arvien biežāk pārkāpumus konstatē ar videonovērošanas kameru palīdzību, liecina RPP apkopotā informācija.

RPP darbinieki veic sabiedriskās kārtības un drošības uzraudzību pilsētas publiskajās vietās ar 128 videonovērošanas kameru starpniecību.

Pagājuša gadā ar policijas kameru palīdzību konstatēti 1999 pārkāpumi, kas ir par 20% vairāk nekā gadu iepriekš. Pērn ar videonovērošanas kamerām konstatēti 189 kautiņi un cita veida konfliktsituācijas, tāpat 108 reizes konstatēta ubagošana, bet 69 reizes konstatēta dabisko vajadzību nokārtošana neatļautā vietā.

Pērn citām tiesībsargājošām iestādēm izsniegti 416 videoieraksti, kas ir par 206 ierakstiem vairāk nekā gadu iepriekš.

RPP priekšnieks Juris Lūkass šodien gada pārskata sanāksmē uzsvēra, ka videonovērošanas centrā šogad gaidāmas pārmaiņas, jo centrā kameru skaitu plānots papildināt ar 40 ierīcēm. Kameras plānots izvietot Bolderājā un Daugavgrīvā. Tas gan būs papildus slogs centram, tāpēc būs jādomā par papildus resursu iedalīšanu šīs funkcijas veikšanai.

Kopumā RPP redzeslokā pērn nonāca 16 430 personas. 9545 personas nokļuva policijas redzeslokā par administratīvo pārkāpumu izdarīšanu un uz aizdomu pamata par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+