×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

“Rigvir” cena kāps; Latvijas pacientiem sola īpašu kompensācijas sistēmu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas medikaments "Rigvir".

No šā gada 1. jūlija pretvēža zāļu “Rigvir” cena Latvijas aptiekās tiks izlīdzināta ar cenām, kādas jau ilgāku laiku ir ārvalstu tirgos, tas ir, virs 300 eiro, taču vienlaikus radīta īpaša kompensācijas sistēma, lai no cenu kāpuma maksimāli pasargātu Latvijas iedzīvotājus, aģentūru LETA informēja zāļu radītājas profesores Ainas Mucenieces ģimene.

Kā skaidro profesores ģimene, pēdējā laikā novērota tendence, ka uz Latviju sāk ceļot neidentificēti zāļu spekulanti, kas zāles iepērk aptiekās un izved nekontrolēti, izmantojot apšaubāmas shēmas, kas var apdraudēt gan zāļu “Rigvir” kvalitāti, gan pašu pacientu drošību.

“Rigvir” cena nav tikusi mainīta kopš pašiem pirmsākumiem, un faktiski pēdējos gadus medikaments realizēts zem pašizmaksas, jo tāda ir bijusi zāļu izgudrotājas profesores Ainas Mucenieces griba. Profesores griba arī priekšdienās tikšot ievērota, bet turpmāk tas tiks darīts, piemērojot speciālu cenu politiku.

“Rigvir” ražotājs ir radījis īpašu kompensācijas sistēmu, kas nodrošinās, ka atsevišķās aptiekās Latvijas iedzīvotāji varēs iegādāties medikamentu par cenu, kas nepārsniegs 100 eiro līdzšinējo 80 eiro vietā.

Melanomas pacientiem nekas nemainīsies – valsts joprojām turpinās kompensēt “Rigvir” iegādi 100% apmērā, jo ar valsti Nacionālā veselības dienesta personā ir panākta vienošanās, ka izlīdzinātā cena ne tikai neietekmēs valsts kompensācijas budžetu, bet pat dos tam nelielu atspaidu.

Kompensējamais “Rigvir” melanomas pacientiem joprojām tiks izsniegts uz speciālo – sarkano – recepšu pamata, savukārt “Rigvir” nemelanomas pacientiem tiks izsniegts uz parasto – zilo – recepšu pamata, ja receptes izsniedzējs, ārsts-onkologs, būs iekļauts to ārstu sarakstā, kuriem ir atbilstoša pieredze un profesionālās zināšanas viroterapijas pielietošanā.

Kamēr notiek pāreja uz izlīdzinātajām cenām un tiek ieviesta īpašā kompensācijas sistēma, zāles “Rigvir” pagaidām varēs iegādāties vienā aptiekā – “Medelens aptiekā”, kas atrodas Latvijas Infektoloģijas centrā, Linezera ielā 3, Rīgā. Papildu informācija pieejama pa tālruni 26 410 704.
“Ceram, ka jaunā sistēma strādās nevainojami, zāles mūsu pacientiem joprojām būs pieejamas par ievērojami zemākām cenām nekā ārvalstu pacientiem. Kā jau visas pārmaiņas, arī šīs noteikti saskarsies ar visādām neērtībām un nebūšanām, bet ceram uz visu iesaistīto pušu pacietību, jo mērķis ir radīt priekšrocības Latvijas iedzīvotājiem – pacientiem – un vienlaikus sekmēt Latvijas viroterapijas straujāku attīstību pasaulē,” pauž Mucenieces ģimene.

Latvija ir vienīgā valsts pasaulē, kur ir reģistrētas dzīvu vīrusu saturošas zāles, kas patlaban ir vienīgās, kas pārstāv jaunu onkoloģijas pamatvirzienu – vēža viroterapiju.

Jau ziņots, ka kopš 4. februāra Latvijas pretvēža medikaments “Rigvir”, kas paredzēts smagākās ādas vēža formas – melanomas – ārstēšanai, valsts iedzīvotājiem ir pieejams bez maksas, aģentūru LETA informēja Latvijas Viroterapijas centra izpilddirektore Gunta Kalniņa.

Šāds lēmums pieņemts, ievērojot “Rigvir” izgudrotājas un viroterapijas pamatlicējas profesores Mucenieces testamentu. Zāles būs pieejamas visos Latvijas onkoloģiskajos centros un onkologu privātpraksēs un pacientiem tiks izsniegtas vai pielietotas pēc tam, kad ārsts onkologs uzskatīs, ka pastāv aizdomas par melanomu. Patlaban valsts kompensē minēto medikamentu tikai pēc tam, kad laboratoriski pierādīta melanomas diagnoze.

“Melanoma ir viens no agresīvākajiem vēža veidiem, kuram raksturīga strauja metastazēšanās jeb izsēšanās, un tāpēc īpaši svarīgi ir ārstēšanās terapiju sākt pēc iespējas agrīnā slimības stadijā,” uzsvēra Latvijas Viroterapijas centra izpilddirektore.

Viņa arī piebilda, ka “Rigvir” zāļu ražotājs cer turpmāk ik gadu 4. februārī, kad tiek atzīmēta Pasaules pretvēža diena, piepildīt vēl kādu daļu no Mucenieces testamenta, tādējādi sniedzot palīdzību ne tikai Latvijas iedzīvotājiem, bet cilvēkiem visā pasaulē.

Vidējā “Rigvir” viena iepakojuma cena līdz šim bija 85 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. How to buy Rigvid in Latvia, will I need to bring prescription from a doctor?.

Draugiem Facebook Twitter Google+