Ekonomika
Bizness

RIGVIR saņem LIAA finansējumu pētījumiem personalizētajā medicīnā 16

Publicitātes foto

RIGVIR holdinga uzņēmums SIA “Latima” saņēmis Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) piešķirto 25 000 EUR atbalstu pētījumu uzsākšanai personalizētajā medicīnā, portālu la.lv informēja holdinga izpilddirektore Kristīne Jučkoviča.

Atbalsts piešķirts saskaņā ar projekta pieteikumu atlases komisijas lēmumu un piešķirtais finansējums tiks izmantots jauna projekta realizācijai – “RIGVIR imunomodulatorā mehānisma izpēte nespecifiskās imūnsistēmas šūnu līnijās”. Projekts ir izveidots kā daļa no pētījumu sērijas, kā ietvaros paredzēts pētīt medikamenta ietekmi uz nespecifiskās imunitātes šūnu līnijām, lai noteiktu, kādā veidā tas stimulē imūnsistēmas atbildes reakciju.

Personalizētās medicīnas attīstība sniedz jaunas iespējas daudzu slimību, tostarp arī vēža, diagnostikā un ārstēšanā. “Ir uzsākts darbs pie trīs fāžu pētījuma, kas ļaus izvērtēt terapijas efektivitāti konkrēta pacienta gadījumā, uzlabos terapijas izmaksu efektivitāti un, pateicoties LIAA piešķirtajam finansējumam un projekta realizācijai, nodrošinās iespēju konkurēt globālā līmenī, piedāvājot jaunākajām tendencēm atbilstošu personalizētu terapijas pieeju,” skaidro K.Jučkoviča.

Piešķīrums saņemts ar 18 560 EUR holdinga līdzmaksājumu LIAA inovāciju vaučeru programmas ietvaros, kuras kopējo finansējumu veido Eiropas reģionālā attīstības fonda finansējums un valsts budžeta līdzekļi. Kopējās projekta izmaksas sasniegs vismaz 43 560 EUR.
SIA “Latima” ir pretvēža zāļu RIGVIR ražotājs, kas ietilpst starptautisku uzņēmumu grupā – RIGVIR holdingā. RIGVIR 2004. gadā reģistrēts Latvijā melanomas ārstēšanai, bet kopš 2011. gada zāles Latvijas iedzīvotājiem ar ādas melanomas diagnozi ir pilnībā kompensētas, savukārt kopš 2015. gada medikaments iekļauts ādas vēža un melanomas ārstēšanas klīniskajās vadlīnijās Latvijā. 2015. gadā RIGVIR tika reģistrēts Gruzijā, bet 2016. gadā – Armēnijā.

LA.lv