Kultūra
Teātris un kino

Riharda Dubras “Suitu sāgā” galveno lomu dziedās īsts suits0


Juris Vizbulis.
Juris Vizbulis.
Publicitātes foto

Riharda Dubras operā “Suitu sāga”, kam pasaules pirmizrādes Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” gaidāmas jau pēc mēneša – 8. un 9. novembrī –, galveno vīriešu lomu dziedās Latvijas Nacionālās operas tenors Juris Vizbulis, kas pats nāk no Alsungas un ir ierindots Alsungas dižāko suitu pulkā, vēsta Liepājas simfoniskā orķestra pārstāve Iveta Vēvere.

Juris Vizbulis “Suitu sāgā” atveidos baronu Johanu Ulrihu fon Šverinu, kurš savulaik, dzīvojot Viļņā un kalpojot Polijas karaspēkā par virsnieku (bijis karaļa kavalērijas eskadrona komandieris), galma ballē iepazinās ar skaisto polieti Barbaru Konarsku. Johana Ulriha un Barbaras mīlas stāsts un ar to saistītie satricinājumi Kurzemes hercogistes valdošajās aprindās 17. gadsimta pirmajā pusē arī veido operas dramaturģisko asi.

“Gatavojoties operai “Suitu sāga”, mani pārņem satraukums un vienlaikus pagodinājums atveidot Johana Ulriha fon Šverina lomu.

Pats esmu dzimis suits, un manī rit suitu asinis, līdz ar to tā ir dubultliela atbildība un reizē pat kaut kas svēts.

Šī opera mani uzrunā ar skaisto muzikālo valodu. Esmu katolis un nāku no Alsungas – katoļu salas Kurzemē. Tas ir skaists, vēsturisks stāsts par lielu mīlestību, kas vienoja Johanu un Barbaru. Stāsts, kas ir cienīgs tapt iekļautam pasaules skaistāko mīlestības stāstu galerijā. Tā bija mīlestība, kas spēja mainīt ne vien cilvēkus, bet pat gadu simtiem ilgu vēsturi,” saka Juris Vizbulis.

Juris Vizbulis ir viens no Latvijas tenoriem, kurš sajūsminājis klausītājus gan Latvijā, gan ārzemēs – galvenokārt Itālijā, Anglijā, Austrijā. Īpaši cieša sadarbība izveidojusies Francijā, kur dziedātājs viesojas jau vairākus gadus pēc kārtas ar saviem solokoncertiem, sadarbojoties ar franču ērģelniekiem un koncertējot baznīcās.

Jaunā latviešu oriģinālopera, ko pēc kādreizējā Alsungas prāvesta Gata Mārtiņa Bezdelīgas libreta Liepājā iestudēs režisors Leons Leščinskis un izcilais latviešu diriģents Māris Sirmais, ir stāsts par neprātīgu mīlestību, kuras redzamā zīme jau gandrīz četrsimt gadu ir unikālais suitu tautas tērps.

Saistītie raksti
Tas ir stāsts par mīlestību, ziedošanos, drosmi un uzticību līdz nāvei.

Operas sižeta pamatā ir vēsturiski notikumi Kurzemē.

Viena no pasaulē pieprasītiem latviešu komponistiem Riharda Dubras opera “Suitu sāga” ir pirmā opera, kas jelkad radīta pēc Liepājas ierosinājuma, tā tapusi ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Mūzībā aizgājis “Cīrulīšu” autors Harijs Gulbis
16 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Labdarības ballē izsolīs Džemmas Skulmes, Ivara Heinrihsona un Ilzes Preisas darbus
18 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Ārvalstu ekspertu žūrijas atzinību saņem JRT iestudējums “Vēstures izpētes komisija”
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
“Jādomā pašiem par savām interesēm.” Saruna ar filozofijas doktoru Māri Kūli
9 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” bez Dārziņa izcīna punktu pret Ufu 1
8 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā ieplūdīs silts gaiss no Āfrikas: laika prognoze trešdienai
15 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Sākās ļoti liela panika!” Ugunsnelaime Jelgavā izposta vairāku ģimeņu mājvietu
8 stundas
DB
Dace Baltruma
Latvijā
Dace Baltruma: Skumdina, cik smaga mūsu plecos padomju domāšanas nasta 3
9 stundas