×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Riharda Zaļupes albumu “Z Atmosfēras” atvērs divos koncertos

Kaspara Teilāna fotoKaspara Teilāna foto

Pēc vairāku gadu pārtraukuma komponists, sitaminstrumentu virtuozs Rihards Zaļupe izveidojis savu otro solo programmu “Ziemas Atmosfēras”, kā arī iemūžinājis to albumā “Z Atmosfēras”, ar kuru iepazīstinās divos koncertos: 5. martā Liepājā koncertzālē Lielais Dzintars un 12. martā Rīgā Lielajā ģildē, LA.lv pavēstīja komponista pārstāve Sandra Zaļupe.

Pirmais albums “Marimba Dance”, kurš tapa 2007. gadā, guva panākumus un saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu 2008 kategorijā “Gada debija”. Šobrīd vairāki skaņdarbi no šīs programmas jau izdoti nošu grāmatās Amerikas Savienotajās valstīs, tiek spēlēti visā pasaulē, kā arī palīdzējuši izpildītājiem saņemt dažādas balvas un atzinības.

“Z Atmosfēras” ir Riharda līdz šim personīgākais, varētu pat teikt, intīmākais projekts. Mūzika atklāj komponista pārdomas par globāliem jautājumiem, kā arī apvieno divus no viņa iemīļotākajiem žanriem – akadēmiskā un filmu mūzika. Projekts veltīts marimbai, perkusijām un elektronikai, apvienojot tradicionālās latviešu tautas dziesmu melodijas, kā arī īpaši šim projektam izveidotus tekstus.

Komponists priecājas, ka liepājniekus nav nobiedējis ziemas vārds albuma nosaukumā un sola, ka tajā ikviens varēs atrast mūziku, kas uzrunā tieši viņu. “Protams, vienmēr var nopirkt disku un paklausīties mājās, un jau nākošnedēļ jūs noteikti atradīsiet šos diskus veikalu plauktos, taču dzīvais izpildījums vienmēr ir kaut kas maģisks un tā ir nereāla sajūta gan man, gan publikai. Man prieks, ka liepājnieki to sapratuši, jo biļetes jau izpārdotas,” piebilst Rihards.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+