×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. jūlijs, 2015
Drukāt

Rihards Kols – koalīcijas spriedzes upuris? (7)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Rihards Kols, Saeimas deputāts (NA)

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) atlaidusi savu parlamentāro sekretāru Rihardu Kolu (Nacionālā apvienība), pārmetot viņam pienākumu nepildīšanu un neinformēšanu par savu soli parak­stīt opozīcijas deputātu ierosinājumu sasaukt ārkārtas Saeimas sēdi par bēgļu jautājumu. Tomēr tas ir tikai turpinājums pieaugošajā spriedzē koalīcijā, kas palielinājusies pēc Valsts prezidenta vēlēšanām.

“Viņa man to pateica mutiski ASV uzņēmēja Donalda Trampa stilā – “Tu esi atlaists”, nesniedzot plašāku pamatojumu,” stāstīja Kols, kurš vakar no premjeres vēl gaidīja oficiālu lēmumu par viņa atlaišanu. Viņš to vērtē kā tiešu politisko izrēķināšanos, jo līdz šim starp viņu un premjeri valdījusi koleģiāla attieksme. L. Straujuma esot ieklausījusies NA argumentos bēgļu jautājumā, tāpēc tik strikta nostāja neesot saprotama. R. Kols uzskata, ka bēgļu jautājumā joprojām esot daudz neskaidrību: vai brīvprātīgi divos gados uzņemamo bēgļu skaitā ir iekļauti arī viņu ģimenes locekļi, kas notiks ar bēgļiem pēc tam, kad solītā ES atbalsta summa beigsies un citi. Opozīcijas rosinātā un NA atbalstītā Saeimas ārkārtas sēde bija labs iemesls par šiem jautājumiem runāt atklāti.

Iepriekš gan ir izskanējuši jautājumi par to, ar ko īsti nodarbojas Ministru prezidentes parlamentārais sekretārs, jo agrāk šāda amata nebija un to ieviesa tikai pērn pēc Saeimas vēlēšanām. Toreiz tā tika uztverta kā “kompensācija” NA par to, ka tai nav tikuši visi vēlamie ministru posteņi. R. Kols stāsta, ka parlamentārā sekretāra amatā viņš koordinējis saikni starp parlamentu un valdību, pārstāvējis premjeri ES prezidentūras tikšanās un konferencēs, darbojies Latvijas simtgades rīcības komitejā, strādājis pie nacionālās identitātes un integrācijas pamatnostādnēm, kā arī L. Straujumas vietā devies vairākās ārvalstu vizītēs.

Premjeres preses sekretāre Aiva Rozenberga sarunā ar “LA” norādīja, ka parlamentārā sekretāra amats paredz nodrošināt saikni starp valdību un Saeimu un premjeres informēšanu par būtiskiem jautājumiem, kas skar abu institūciju sadarbību. Premjeres pārstāve noliedz, ka R. Kols atlaists bez paskaidrojumiem, saruna trešdien esot bijusi vismaz 15 minūtes gara. Turklāt ceturtdien premjere nolēmusi, ka vēlas dot R. Kolam vēl vienu iespēju. Viņa esot piedāvājusi R. Kolam turpināt ieņemt valdības parlamentārā sekretāra amatu un būt arī par koordinatoru integrācijas un bēgļu jautājumos, tomēr viņš no šīs iespējas esot atteicies. “Premjerei nav iebildumu, ka NA politiķiem ir cita nostāja attiecībā uz dažādiem jautājumiem,” piebilda A. Rozenberga.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Kols, nepadodies!

 2. Tas ir nožēlojami no premjeres puses un kopumā notikums ļoti slikti izskatās uz mazās LV fona.
  Jauniem,saprātīgi domājošiem cilvēkiem ir vienkārši jāaiziet – tiešām žēl…Tas jau sen ir pierādīts,ka augstāku amatu ieņēmuši aprobežoti darboņi sev līdzās gudrus un daudzsološus cilvēkus nevēlas redzēt – bail no konkurences.
  Vai tiešām L.Straujuma nevarētu paskatīties ar kritisku aci pati uz sevi un beidzot arī pati savu krēslu atstāt….protams-jautājums,kas tajā atkal varētu iesēsties?

 3. Nabaga UPURIS!

 4. Kārtējais “Vienotības” upuris

 5. Pateicoties "Vienotībai", Latvija ir neizdevusies valsts Atbildēt

  Tas ir uzbrukums demokrātijai – sodīt par to, ka domā atšķirīgi no zem bēgļu kontrabandistu spiediena pussabrukušās omītes.

 6. Rihards Kols ir koalīcijas ciniskās visatļautības upuris.

 7. Riharda Kola atlaišana ir piemērots precedents arī visu 13 ministriju parlamentāro sekretāru ,saiknes koordinētāju starp parlamentu un valdību jeb kurjeru starp Saeimu un ministriju atlaišanai,ko savulaik ministrijām piedāvāja arī iepriekšējais premjers Valdis Dombrovskis!

Draugiem Facebook Twitter Google+