×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Riherts: Turpinājumā daudzas komandas pieliks, būs vairāk vārtu

LETALETA

Finālturnīra līmenis līdz ar paplašināšanos nav kļuvis zemāks, bet turpinājumā daudzas komandas vēl pieliks – tā rezumējot Eiropas futbola čempionāta grupu turnīra pirmo kārtu “LA” sacīja “Metta/Latvijas Universitāte” komandas galvenais treneris Andris Riherts.

Pirmā kārta noslēdzās ar negaidītiem rezultātiem F grupā – Ungārija ar 2:0 pieveica Austriju, bet Portugāle cīnījās 1:1 ar debitanti Islandi.

“Tas, ka Islande atņēma punktus Portugālei, bija zināms pārsteigums, taču viņi kvalifikācijā mūsu grupā bija vieni no līderiem, kas visus uzvarēja. Nevarēja gaidīt, ka uz finālturnīru atslābs un būs cita komanda – spēlēja savā stilā, ļoti kompakti, saliedēti, labi izpildītāji un augsta realizācija. Portugāle bija favorīts, taču neizšķirts ir godīgs rezultāts,” uzskata Riherts. “Ungārijas uzvara ir pārsteigums, taču es viņus redzēju pirms iepriekšējā kvalifikācijas cikla un jau tad izskatījās spēcīga, pieredzējusi komanda.” Portugāļi un ungāri ir vienā grupā ar Latviju nākamajā kvalifikācijas ciklā, islandieši bija iepriekšējā (0:3 un 2:2).

Riherta skatījumā Eiropas čempionāta paplašināšana no 16 līdz 24 komandām nav pazeminājusi turnīra līmeni: “Augstas kvalitātes futbols, var redzēt, ka ir bijis labs sagatavošanās process. Vidējais līmenis ir augstāks nekā pasaules čempionātā. Tai pat laikā visas komandas uz maksimumu vēl nestrādā un potenciāls turpmāk kļūs lielāks.” Viņš arī prognozē, ka turpinājumā būs rezultatīvākas spēles, pagaidām vidēji gūti 1,83 vārti. Piemēram, “Euro 2012” bija vidēji 2,45.

Viņš domā, ka lielākais pārsteigums bijis ārpus laukuma – nekārtības Marseļā: “Liekas, ka esam Eiropā, civilizācijā. Negaidīju, ka būs tādas lietas. Tas nedara godu futbolam un čempionātam. No organizācijas viedokļa 24 komandu faniem ir grūti izsekot līdzi. It kā viss pārdomāts, bet tāpat netiek galā. No sportiskā viedokļa mani visvairāk pārsteidza Itālija, kas čempionātu sāka ar perfektu spēli. Redzēsim, vai viņiem izdosies noturēt tādas emocijas. Vairāk biju gaidījis no angļiem, bet domāju, ka nākamajās spēlēs viņi pieliks.”

Andris Riherts, kurš ir arī Latvijas izlases treneru korpusā, atzīst, ka pamanījis arī daudzus jaunumus, īpaši izceļot Itālijas izlasi: “Tādu futbolu dzīvē realizēt bez lielas spēlētāju pieredzes nav iespējams – kā aizsargājas augstāk, kā zemāk. 1-3-5-2 aizsardzība ir tā atstrādāta! Antonio Kontem pat atjaunošanās treniņš esot taktiskais, var redzēt, ka pa centimetram viss atslīpēts, plus kā uzbrucēji savā starpā sastrādājas. Bet vairāk tendences komandu taktikā varēs pamanīt turnīra turpinājumā.”

Jau šodien trīs spēles otrās kārtas ievadā – Krievija pret Slovākiju, Rumānija pret Šveici un Francija pret Albāniju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+